Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Przemyślu

Zuzanna Głowacka – MANHATTAN POD WODĄ

24-10-2012

Przemyski DKK w październiku dyskutował nad debiutancką książką Zuzanny Głowackiej „Manhattan pod wodą”. Książka ta jest zbiorem felietonów, opublikowanych dotychczas w miesięczniku „Bluszcz”.
Autorka, córka pisarza i dramatopisarza Janusza Głowackiego, urodzona w Polsce, ale wychowana w Nowym Jorku, opowiada o tym, co dobrze zna, co jest jej bliskie: byciu ciągle w drodze, życiu pomiędzy światami, nieustannym gubieniu i odnajdywaniu siebie w wielkim mieście. Osobiste historie, o szkole, studiach, współpracy z „New York Timesem”, przeplatają się tu, z refleksjami socjologicznymi.
Pod pozornie lekkimi, przyjemnymi opowieściami, kryją się poważne refleksje o tolerancji, samotności w tłumie, różnicach kulturowych. Głowacka nie głosi pochwały Nowego Jorku ani też nie żali się na Warszawę. Wspaniały zmysł obserwatorski, pozwala jej dostrzec braki i zalety obydwu krajów. W obydwu miejscach, tak od siebie odmiennych, największe i najważniejsze problemy ludzi są podobne i miejsce zamieszkania, nie ma tu absolutnie żadnego znaczenia.
Felietony charakteryzuje również błyskotliwość, poczucie humoru, a nade wszystko ironia i duży dystans do opisywanych, nierzadko osobistych sytuacji.
Jednoznacznie można stwierdzić, że książka jest udanym debiutem literackim utalentowanej córki wybitnego ojca.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: