Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Osieku Jasielskim

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską

25-04-2012

Życie, choć jest jak loteria, rządzi się takimi prawami, że kiedyś trzeba się z nim zmierzyć.”
Małgorzata Karolina Piekarska
O życiu swoim, bohaterów książek, znajomych i przyjaciół opowiadała z wielką swobodą, fantazją i szczyptą autoironii pisarka, dziennikarka telewizyjna i prasowa Pani Małgorzata Karolina Piekarska.
Spotkanie autorskie odbyło się 23 kwietnia 2012 roku w Osieku Jasielskim w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki przy Gminnej Bibliotece Publicznej. Młodzież gimnazjalna, zachęcona przez polonistkę i panie bibliotekarki bardzo aktywnie uczestniczy w comiesięcznych „randkach z książką.” Pani M. Piekarska przybliżyła im historie bohaterów „Klasy pani Czajki”, „LO-terii”, „Tropicieli” i innych powieści. Okazało się, że większość z nich ma swoich odpowiedników w świecie realnym. Młodzież kolejny raz przekonała się, że problemy mają wszyscy, ominąć je trudno, a rozwiązać jeszcze trudniej. Należy jednak pamiętać, że życie jest loterią i trzeba mieć dużo szczęścia, żeby wygrać. Pisarka przekonywała, że warto grać, warto żyć, a przede wszystkim warto kochać.
Małgorzata Karolina Piekarska zjednała sobie sympatię wśród uczestników spotkania tym, że była sobą, nie udawała, nie tworzyła bariery, ale z humorem i uśmiechem wprowadziła wszystkich w świat swoich książek.
Na zakończenie autorka podpisywała swoje książki, była wspólna fotografia, kwiaty i brawa.
Zofia Ciomcia
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: