Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Osieku Jasielskim

Małgorzata Karolina Piekarska: "LO-teria"

20-04-2012

Życie, choć jest jak loteria, rządzi się takimi prawami, że kiedyś trzeba się z nim zmierzyć.”
Małgorzata Karolina Piekarska
17 kwietnia 2012 roku młodzież gimnazjalna kolejny raz spotkała się w przyjaznych murach Gminnej Biblioteki Publicznej w Osieku Jasielskim , aby w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać tym razem o powieści Małgorzaty Karoliny Piekarskiej pt. „LO-teria”.
Chociaż tematyka książki jest dość zwyczajna, znana młodym ludziom , bo to prawie ich życie – szkoła, problemy rodzinne, zauroczenia i miłość szczęśliwa lub nie, jest tam coś, co intryguje, przyciąga jak magnes. Losy wielu bohaterów są tak skonstruowane, że niemal każdy rozdział wydaje się za krótki, chciałoby się podpowiedzieć jakieś rozwiązanie Małgosi, Maćkowi czy zagubionej Klaudii. – Zakochana czy cyniczna? – zastanawiali się czytelnicy.
Młodzi ludzie borykają się z bardzo dorosłymi problemami – nieplanowana ciąża, śmierć samobójcza, w wypadku drogowym, wyrzuty sumienia, trudne wybory… Rodzice niektórych z nich też nie ułatwiają im życia. Marcin nie może pogodzić się ze śmiercią matki, gdy ojciec przedstawia jemu i rodzeństwu macochę, Małgosia odkrywa romans ojca… cierpi.
Różnorodność problemów przedstawionych w powieści sprawia, że nie jest to książka adresowana wyłącznie dla gimnazjalistów i licealistów, lecz równie wskazana dla ich rodziców. Życie jest loterią, trzeba mieć piekielnie dużo szczęścia, żeby wygrać. No cóż, wygrać można tylko wtedy, gdy się próbuje. Naprawdę warto grać! Naprawdę warto żyć!
Dzięki pani M. Piekarskiej gimnazjaliści zrozumieli, że problemy mają wszyscy, ominąć je trudno, rozwiązać jeszcze trudniej. Nikomu nie jest lekko, ale przy odrobinie szczęścia i dobrej woli można znaleźć wokół siebie życzliwych ludzi, przyjaciół, fajnych nauczycieli. Warto też poszukać pasji ( teatr, fotografia, taniec, książki ), bo wtedy łatwiej zmierzyć się z ŻYCIEM-LOTERIĄ.
Zofia Ciomcia

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: