Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Osieku Jasielskim

Carlos Ruiz Zafon: "Światła września"

27-03-2012

Szkoda czasu na jakiekolwiek próby zmieniania świata, wystarczy uważać, by świat nie zmienił ciebie”. C.R. Zafon

20 marca 2011 r. miało miejsce kolejne spotkanie młodych ludzi, którzy czytając książki, być może nie zmieniają świata, ale utrwalają wiedzę, pewność siebie, rozwijają wyobraźnię i mają marzenia.
Dyskusyjny Klub Książki w osieckiej bibliotece zajął się historią przedstawioną w powieści pt. „Światła września” Carlosa Ruiza Zafona. Młodzież była zachwycona fabułą, której akcja rozgrywa się we Francji w 1936 r. w tajemniczym Cravenmoore, gdzie mieszkał niezwykły konstruktor zabawek – potworów. Książka jest bardzo dynamiczna, trudno się z nią nudzić, bo wciąż narastające napięcie nie pozwala na przerwę w czytaniu. Ma się wrażenie, że bohaterowie są tuż obok, że wraz z Irene, Ismaelem, Dorianem odkrywamy mroczne tajemnice Lazarusa.
Chociaż wydarzenia przedstawione w powieści są nierealne, autor „przemycił” czytelnikowi wiele cennych rad, wskazówek dot. roli przyjaźni, odpowiedzialności, dokonywania trafnych wyborów. Przecież każdemu z nas warto przypomnieć, że : „Nie we wszystko, co widzą twoje oczy, powinieneś wierzyć” , a „Samotność jest czasem drogą, która pozwala osiągnąć wewnętrzny spokój”.
Spotkanie zakończyliśmy postanowieniem, że musimy poznać inne książki C.R. Zafona. Gimnazjaliści z DKK w Osieku Jasielskim nie rzucają słów na wiatr, więc wkrótce na pewno staną się bogatsi o nowe historie spisane przez lubianego hiszpańskiego pisarza.

Zofia Ciomcia
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: