Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Nisku

Elżbieta Jodko-Kula: „Anka”

31-05-2012

Bardzo dużą poczytnością w naszej bibliotece cieszą się ksiązki z serii Nastoletnie problemy oraz Nasze ważne sprawy. Ksiązki z tych serii opowiadają o różnych problemach współczesnej młodzieży. Można tu znaleźć historie o uzależnieniach, anoreksji, bulimii, pierwszych samodzielnych krokach w dorosłość, odpowiedzialności, buncie, trudnych relacjach rodzinnych, śmierci w kręgu najbliższych, problemach w szkole, osamotnieniu, potrzebie akceptacji, … każdy znajdzie coś dla siebie.

 
Elzbieta Jodko-Kula Anka
 
Jest to powieść mówiąca o sprawach ważnych, lecz także bardzo trudnych. Opowiada o tytułowej bohaterce i jej zmaganiach z anoreksją, a także o pragnieniu miłości, szczególnie rodzicielskiej. Książka ukazuje jak wielkim problemem jest ta choroba, jak wiele czasu potrzeba aby ją przezwyciężyć. Występuje tu kilku narratorów dzięki czemu książka staje się ciekawsza, ponieważ poznajemy ten sam problem z różnych punktów widzenia. Polecam tę opowieść każdemu, a w szczególności dziewczynom nie akceptujących samych siebie. Być może historia Ani chociaż w niewielkim stopniu pomoże im lepiej zrozumieć siebie i chorobę.
 
Aneta
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: