Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Nisku

Flavii Bujor „Proroctwo kamieni”

18-10-2012

Dnia 18 października odbyło się spotkanie DKK, na którym rozmawiałyśmy o książce Flavii Bujor „Proroctwo kamieni”. Książka bardzo się nam podobała. Zgodnie stwierdziłyśmy, że jest ona godna polecenia dla czytelników w przedziale wiekowym 12-18 lat.
Opowiada ona o trzech dziewczynach, które w dniu swoich czternastych urodzin dowiadują się, iż mają do spełnienia pewna misję. Każda z nich otrzymuje jeden kamień, który najlepiej opisuje jej osobowość i charakter. Ich zadaniem jest uratowanie Królestwa, które odzwierciedla naszą wyobraźnię. W tym samym czasie inna dziewczyna walczy z chorobą w paryskim szpitalu i rozmyśla o trzech dziewczynach z jej wyobraźni. Trzy bohaterki mają przed sobą trudne zadanie. Aby wypełnić misję muszą się zjednoczyć a także pokonać swoje uprzedzenia, słabości co wcale nie jest takie proste. Książka opisuje problemy współczesnych nastolatków, ich pragnienia, słabości oraz postrzeganie otaczającego ich świata. Problem samotności, choroby, od których wybawieniem jest wyobraźnia. Powieść pozwala nam na oderwanie się od rzeczywistości, wgłębienie w problemy i psychikę każdego z bohaterów. Doprowadza ona nas do zaskakujących wniosków na temat życia, z których nie zdajemy sobie sprawy żyjąc szybko, bez wytchnienia, w ciągłym biegu.


Aneta, Justyna, Basia

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: