Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Nisku

Leszek Szczasny: "Świat na wyciągnięcie ręki"

12-07-2012

W czasie spotkania majowego i czerwcowego klubowicze dyskutowali o reportażach Leszka Szczasnego pt.”Świat na wyciagniecie ręki”.Jest to książka o jego podróżowaniu autostopem w latach 2004-2008.W czasie swojej podróży odwiedził Francję,Hiszpanię,Ukrainę,Albanię,
Bośnię,Chorwację,Czarnogórę,Turcję,Słowację i Syrię.Jego zapiski z podróży są ciekawe i pouczające jak można zwiedzać świat bez drogich hoteli,restauracji.Niekoniecznie musimy zwiedzać sławne miejsca,słynne zabytki,możemy przeżyć radość ze spania pod gołym niebem,z podróżowania autostopem,spotykając niezwykłe osoby,zwiedzając nieznane miejsca.
Autor nie zawsze spotykał się z życzliwością i otwartością ludzi,ale nie było to dla niego przeszkodą,było to wrecz większym wyzwaniem.
Jest to literatura faktu podróżniczego,jak pisze sam autor ma zachęcić do podróżowania
i zwiedzania na własną rękę.
Klubowicze w czasie tych spotkań opowiadali też o wrażeniach ze swoich podróży nie tylko po Polsce.Jedna z klubowiczek p. Maria bardzo ciekawie opowiadała o podrózy po Izraelu, wspominała o ciekawych miejscach oraz o zwyczajach tam panujących.
Wszyscy stwierdzili,że warto zwiedzać świat i zdobywać nowe doświadczenia.

Zofia Kopeć

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: