Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Nisku

Jan Grzegorczy: ”Cudze pole”-III część „Przypadków Księdza Grosera”.

25-01-2012

 

25 stycznia 2012r. o godz.17 w Czytelnii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie DKK dla Dorosłych.Było to spotkanie podsumowujące rok poprzedni 2011,dla stałych klubowiczów były dyplomy za wkład w rozwój czytelnictwa ,wszyscy otrzymali upominki.

W dalszej części spotkania  klubowicze dyskutowali o książce Jana Grzegorczyka pt.”Cudze pole”-III część „Przypadków Księdza Grosera”.

Autor opisuje w tej części ,podobnie jak w porzednich życie księży w czasach obecnych..Ukazuje ich jako ludzi i świętych i grzesznych,jednak w „Cudzym polu” ich obraz

kapłaństwa  w większości jest negatywny.Zdania wśród klubowiczów były podzielone,jedni przyznawali rację autorowi inni byli oburzeni,że autor w takim świetle przedstawia  księży.

Pozytywną stroną książki jest to,że autor przedstawia wielu ludzi nie zwracających uwagi na zachowanie księży, żyjących wiarą i zmieniających się na lepsze .

 

 

                                                                                      Zofia Kopeć

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: