Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Nagoszynie

Jeroen Van Haele: " Morze ciche"

28-12-2012

28 grudnia 2012 r odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej w Nagoszynie na którym omawiano książkę Jeroen Van Haele pt.,, Morze ciche ''

Bohaterem tej książki jest niesłyszący Emilio, któremu brakuje rodzinnego ciepła. Tak o sobie pisze: "Urodziłem się za wcześnie. Zbyt wcześnie rano. Lepiej się urodzić wieczorem, wtedy się i słyszy i umie mówić, w południe tylko się słyszy, a jak rodzi się wieczorem, umie się wszystko". Jego matka jest niezbyt szczęśliwą, opuszczoną przez męża (niezbyt wrażliwego to pewien eufemizm) kobietą. Bohater opisuje scenę, w której mama kąpie jego młodszą siostrę (sprawną, ładną, taką, o jakiej marzą rodzice, słowem urodzoną wieczorem). "Ładna była, gdy kąpała Lolo. Jak gdyby była wtedy najszczęśliwsza" A co wtedy robi jej syn, kiedy widzi ją taką szczęśliwą? Wychodzi.
Emilia ratuje przyjaźń, którą dostaje od starszego sklepikarza Javiera. To właśnie on opowiada chłopcu o szumie i chlupotaniu morza, to jego troska sprawia, że Emilio pragnie nauczyć się mówić. Wtedy pojawia się kolejna ważna osoba w życiu bohatera - terapeutka Anna - psycholog i nauczycielka mówienia.
Jeroen Van Haele napisał bardzo poetycką,mądrą opowieść o przyjaźni, o rozstaniu i pokonywaniu własnych słabości. Historie pełną pozytywnej energii i optymizmu. „Morze ciche” to krótka, ale bardzo poruszająca książka dla osób wrażliwych, która daję wiarę w sens życia nawet gdy nie da się świata usłyszeć.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: