Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Nagoszynie

Grzegorz Kasdepke: "serce i inne podroby"

05-12-2012

30 listopada 2012 r w Bibliotece Publicznej w Nagoszynie odbyło się drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci na którym Klubowicze omawiali książkę Grzegorza Kasdepki pt.,,Serce i inne podroby”.

Książka opowiada o zmaganiach z codziennością dwóch Felicjanów – dziadka i wnuczka. Obaj panowie muszą odnaleźć się w rzeczywistości bez taty Felka i jego mamy, która szczęśliwie dla wszystkich trzech panów zdecydowała się wrócić do męża i syna po przemyśleniu życiowej sytuacji. Teraz mama i tata bawią w Toskanii na zasłużonych wakacjach, a syn i dziadek próbują przeżyć bez większych kłopotów kolejny dzień w domu na Saskiej Kępie w Warszawie.
Felek nadal walczy o uczucie Marysi, koleżanki ze szkoły, niepotrzebnie posądzając o rywalizację Pilnego Ignacego i Pulchnego Arturo. Dziadek Feluś cały czas nie ustaje w zabiegach o względy doktor Skowrońskiej, której serce dawno już zdobył, ale nie do końca w to wierzy. Jako gentleman starej daty, wykosztował się na kobietę swojego życia,: nabył karnet do teatru oraz kilka, niezbędnych eleganckiemu mężczyźnie ubrań. Tym samym emerytura i zostawione przez syna i synową pieniądze skończyły się, a obiady trzeba przygotowywać każdego dnia. Dziadek Feluś musi wprowadzić plan oszczędnościowy – uciekł się do najtańszej opcji kulinarnej, jaką są podroby. Czytelnik poznaje zatem kilkanaście przepisów – na serca, cynaderki, móżdżek, flaczki itp., które są integralną częścią opowiadania.
Książka ,, Serce i inne podroby” kończy się szczęśliwie i zgodnie z oczekiwaniami wszystkich bohaterów. Klubowicze uznali że jest ciekawa i warto ją przeczytać.
Na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki będziemy omawiać książkę
pt.,, Morze ciche”   Jeroen Van Haele
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: