Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Mogielnicy

J.K.Rowling: "Trafny wybór"

12-12-2012

 

Mogielnica, 12 grudnia 2012 r.
Mogielnica czyta i dyskutuje o książce J.K. Rowling „Trafny wybór”.
Filia w Mogielnicy włączyła się w Pierwszą Ogólnopolską Dyskusję Literacką Dyskusyjnych Klubów Książki organizowanej przez Instytut Książki i wydawnictwo Znak. Tematem dyskusji była najnowsza książka J.K. Rowling pt. „Trafny wybór”.
Tym razem dyskusja była bardzo burzliwa, wszystko to dzięki autorce książki pt. „Trafny wybór” J.K. Rowling. Wiele Klubowiczek było zbulwersowanych niektórymi opisami w książce i krytykowały jej język, ale w gruncie rzeczy dyskusja bardzo się rozwinęła i skłoniła wszystkich obecnych na DKK do refleksji nad losem młodzieży i losem człowieka w ogóle.
Jednak większość osób uczestniczących w tym wyjątkowym DKK stwierdziło, że nie przeczytałoby tej książki ponownie. Ale przecież siła jest indywidualnością, dlatego niektórzy mimo wszystko będą polecać „Trafny wybór”.

Książka znajduje się „między słowami

Aneta Pyza, Mogielnica 12.12.2012 r.

Książka

„spod budki z piwem

W powieści „Trafny wybór” autorka porusza wiele aktualnych problemów współczesnej rzeczywistości. A jest to : tragizm rodziny dotkniętej narkomanią, samotność nastolatki wydartej ze środowiska które zna i kocha oraz zagrożenie, jakie daje swobodny dostęp do Internetu. Sugestywnie ukazana jest przemoc w pozornie „porządnym domu” oraz dramat dziecka adoptowanego i nie w pełni akceptowanego przez rodziców.

Pomimo poruszanych problemów książka nie podobała mi się, ponieważ napisana została w sposób wulgarny, język wyjęty żywcem „spod budki z piwem”. Uważam, że wulgaryzmów mamy dość w życiu codziennym, a literatura powinna dostarczać nam innych wrażeń niż niesmak i przygnębienie.

Książka jest ciężka do czytania, ponieważ w ponad pięćsetstronicowej powieści cokolwiek zaczyna się dziać mniej więcej w połowie utworu, a ze względu na ciągnące się w nieskończoność opisy trzeba niezmiernie koncentrować swoją uwagę. Czytanie jeszcze bardziej utrudnia drobny druk i gazetowy papier.

Ponieważ J.K. Rowling jest autorką czytanego i popularnego wśród młodzieży na całym świecie Harrego Pottera, należałoby i tym razem oczekiwać równie dobrej książki zaadresowanej dla czytelnika dorosłego. Myślę, że i Wydawnictwo Znak, do niedawna wydające literaturę dość ambitną i wartościową zasugerowało się nazwiskiem autorki.

Książka „Trafny wybór” zawiodła moje oczekiwania jako czytelniczki i dlatego ja nie poleciłabym jej nikomu – młodszych można nauczyć przekleństw i wulgaryzmów

, a starszym jako dodatek do powieści koniecznie zapewnić l

Irena Łuszczek,

Mogielnica, 12.12. 2012 r.

Książce J.K. Rowling „Trafny wybór” w skali od 1 do 10 przyznaje 7

Książkę czyta się dobrze, jest wciągająca, błyskotliwa, z nutką czarnego humoru. W skali od 1 do 10 przyznaje 7. Minusem książki jest wulgarny język jakim autorka się posługuje.

Barbara Kokot, Mogielnica, 12.12. 2012 r.

 

 

Dawno nie czytałam książki, która byłaby tak prawdziwa. Najważniejszą treścią książki jest umiejętność skupienia się na czytaniu „między słowami”, bo owszem jest wulgarny język, jest erotyka ale myślę, ba jestem przekonana, że istota książki jest o wiele głębsza niż jej powierzchowność.

Książkę powinny przeczytać koniecznie osoby, które nie czytały Harrego Pottera, to da im dystans do autorki i otworzy oczy na problemy tego świata.

Wiele jest w tej książce myśli przez nas nie wypowiedzianych, a przez autorkę napisanych.

Choć nie każdemu, to jednak polecam!

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: