Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Mogielnicy

Richard Paul Evans :"Dotknąć nieba""

04-10-2012

Coraz bardziej lubimy nasze spotkania – tak mówią uczestniczki spotkań w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki z Biblioteki Publicznej w Mogielnicy. Spotkanie odbyło się 2 października 2012 roku.

Tematem spotkania była książka Richarda Paula Evansa, współczesnego amerykańskiego pisarza pt. „Dotknąć nieba” Jest to pierwsza część „Dzienników pisanych w drodze”, w których autor zabiera nas w podróż po Stanach Zjednoczonych, w wędrówkę odmieniającą życie i pozwalającą odzyskać utraconą nadzieję.

Główny bohater, Alan nie był nikim ważnym. Miał dobrze prosperująca firmę, przyjaciół, pieniądze i co najważniejsze, kochał i był kochany. W jednej chwili traci jednak wszystko.Ukochana kobieta umiera po wypadku, przyjaciel kradnie mu firmę, a wierzyciele pukają do drzwi. Splot nieszczęśliwych wydarzeń doprowadził bohatera do utraty wiary w sens życia. Postanowił sprzedać wszystko co mu zostało i rozpoczął pieszą wędrówkę przez kontynent.
W ten sposób szukał nadziei i ukojenia, pytał o sens cierpienia i był skupiony tylko na sobie. Czy jego wędrówka ma jakiś sens? Czy jest jeszcze w stanie pomóc innym? Na swej drodze spotkał jednak osoby, które uzmysłowiły mu, że to jeszcze nie koniec, że musi z powrotem zacząć żyć. Że życie ma sens, ponieważ możemy coś dobrego zrobić dla drugiego człowieka. „Dotknąć nieba” to książka o pięknej, prawdziwej miłości, pełna refleksji i przemyśleń nad sensem życia, to pozycja, którą czyta się jednym tchem do ostatniej strony.
O dalszych losach bohatera dowiemy się czytając drugą część Dzienników pt. „”Na rozstaju dróg”.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 6 listopada o godz. 16:30. Listopad to miesiąc refleksji i zadumy, dlatego tematem będzie biografia i poezja księdza Twardowskiego. Serdecznie zapraszam.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: