Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Mogielnicy

Olga Rudnicka: "Natalii 5"

06-09-2012

 We wtorek 4 września w Filii GBP w Mogielnicy odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Od początku istnienia klubu minął rok, na pierwszym spotkaniu były 4 osoby ( krzesła stały puste ), na ostatnim zabrakło krzeseł dla Klubowiczów. Nie tylko samo czytanie może sprawiać przyjemność, ale również podzielenie się wrażeniami na temat przeczytanej lektury ze znajomymi. Tematem była książka Olgi Rudnickiej pt. „Natalii 5”

 Policja otrzymuje zgłoszenie o tajemniczym samobójstwie : zamknięty pokój od środka, odciski palców denata, a ślady wykluczają również morderstwo. Zagadkowa śmierć jeszcze bardziej komplikują spadkobierczynie, pięć sióstr o takim samym imieniu Natalia. Każda z nich rości sobie prawo do spadku, każda z nich miała powód, żeby zabić i każda z nich kłamie i oszukuję gmatwając jeszcze bardziej sytuację. Siostry aż do spotkania u notariusza nie miały pojęcia o swoim istnieniu. W testamencie ojciec swój majątek podzielił równo między nich, ale jednym z warunków odzyskania spadku było zamieszkanie we wspólnym domu. Natalie to osoby o różnych temperamentach, patrzące na siebie wilkiem, ale łączą je jednak geny i w sytuacjach kryzysowych doskonale się uzupełniają. Notariusz po kwadransie w towarzystwie pięciu Natalii ocierał pot z czoła, a policjantów prowadzących śledztwo doprowadzały do rozstroju nerwowego.

    Wątek kryminalny mamy tutaj jakby w tle i z przymrużeniem oka, bo przy siostrach Sucharskich nawet napad z bronią w ręku wypada mało poważnie. Czy bohaterki znajdą „ukryty skarb”, czy policja rozwiąże zagadkę morderstwa i czy Natalie będą w przyszłości zachowywać się jak normalne siostry? O tym właśnie przeczytamy w tej książce.
    „Natalii 5” to zwariowany kryminał przypominający klimat książek Joanny Chmielewskiej.
To doskonała lektura dla wszystkich. Rudnicka z właściwym sobie wdziękiem udowadnia, że polski kryminał ma przed sobą przyszłość, a kobiece pisanie od pisania męskiego nie różni się wcale jakością.
 
Następne spotkanie odbędzie się 2 października o godzinie 16:30, tematem spotkania będzie powieść R.P. Evansa pt. „Dotknąć nieba”. Serdecznie zapraszam.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: