Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Mogielnicy

Eric Emmanuel Schmitt: "Oskar i Pani Róża"

11-07-2012

W dniu 3 lipca 2012 roku w Bibliotece Publicznej w Mogielnicy odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem spotkania była książka pt. „Oskar i Pani Róża” Erica-Emmanuela Schmitta.
Książka opowiada o chłopcu nieuleczalnie chorym na białaczkę. Każdego dnia w szpitalu odwiedza go wolontariuszka, starsza Pani Róża, która za pomocą przedziwnych opowieści o legendarnych zapaśniczkach pomaga dziecku pogodzić się z nadchodzącą śmiercią. Wymyśla dla Oskara kolejne zadania. Chłopiec ma przeżywać każdy kolejny dzień tak, jakby trwał on 10 lat. Za namową Pani Róży bohater pisze listy do Pana Boga, w których opisuje swoje wątpliwości, spostrzeżenia i doświadczenia życiowe. Podobnie jak jego rodzice był niewierzący, ale z każdym kolejnym listem wiara chłopca była coraz większa, pomogła mu uporać się z codziennością, a co najważniejsze ze śmiercią. Jest to dwanaście ostatnich dni z życia małego dziecka.
Książka znakomitego francuskiego pisarza Erica-Emmanuela Schmitta pt. „Oskar i Pani Róża” jest adresowana do młodego czytelnika, ale jest równocześnie doskonałą lekturą dla odbiorcy w każdym wieku. Jest to właściwie niewielkie opowiadanie w swej objętości, ale niesie głębokie i mądre przesłanie dla każdego człowieka, że życie to tylko forma pożyczki
i tylko od nas zależy, jak ją wykorzystamy. Że życie to coś, czego nie można zmarnować, że zawsze musimy pamiętać, iż każdy kolejny dzień może być dla nas dniem ostatnim.
„Oskar i Pani Roża” to książka, która uczy nas pokory, która pomaga pogodzić się z tym co nieuniknione. Porusza problem, który może w każdej chwili dotknąć każdego z nas. Jest to piękna i nie pozbawiona humoru opowieść o tym, jak pokonać strach, odnaleźć wiarę i nie poddać się w obliczu nieszczęścia.

Następne spotkanie w ramach DKK odbędzie się 4 września o godz. 16:30.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: