Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Mogielnicy

Eric Emmanuel Schmitt: "Oskar i Pani Róża"

11-07-2012

W dniu 3 lipca 2012 roku w Bibliotece Publicznej w Mogielnicy odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem spotkania była książka pt. „Oskar i Pani Róża” Erica-Emmanuela Schmitta.
Książka opowiada o chłopcu nieuleczalnie chorym na białaczkę. Każdego dnia w szpitalu odwiedza go wolontariuszka, starsza Pani Róża, która za pomocą przedziwnych opowieści o legendarnych zapaśniczkach pomaga dziecku pogodzić się z nadchodzącą śmiercią. Wymyśla dla Oskara kolejne zadania. Chłopiec ma przeżywać każdy kolejny dzień tak, jakby trwał on 10 lat. Za namową Pani Róży bohater pisze listy do Pana Boga, w których opisuje swoje wątpliwości, spostrzeżenia i doświadczenia życiowe. Podobnie jak jego rodzice był niewierzący, ale z każdym kolejnym listem wiara chłopca była coraz większa, pomogła mu uporać się z codziennością, a co najważniejsze ze śmiercią. Jest to dwanaście ostatnich dni z życia małego dziecka.
Książka znakomitego francuskiego pisarza Erica-Emmanuela Schmitta pt. „Oskar i Pani Róża” jest adresowana do młodego czytelnika, ale jest równocześnie doskonałą lekturą dla odbiorcy w każdym wieku. Jest to właściwie niewielkie opowiadanie w swej objętości, ale niesie głębokie i mądre przesłanie dla każdego człowieka, że życie to tylko forma pożyczki
i tylko od nas zależy, jak ją wykorzystamy. Że życie to coś, czego nie można zmarnować, że zawsze musimy pamiętać, iż każdy kolejny dzień może być dla nas dniem ostatnim.
„Oskar i Pani Roża” to książka, która uczy nas pokory, która pomaga pogodzić się z tym co nieuniknione. Porusza problem, który może w każdej chwili dotknąć każdego z nas. Jest to piękna i nie pozbawiona humoru opowieść o tym, jak pokonać strach, odnaleźć wiarę i nie poddać się w obliczu nieszczęścia.

Następne spotkanie w ramach DKK odbędzie się 4 września o godz. 16:30.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: