Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Mogielnicy

Katarzyna Grochola: Kryształowy Anioł""

19-04-2012

Spotykamy się, bo lubimy czytać, rozmawiać i tworzyć – kolejne spotkanie w Bibliotece Publicznej w Mogielnicy
11 kwietnia 2012 r. w Bibliotece Publicznej w Mogielnicy spotkali się czytelnicy w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.
Tematem spotkania była książka Katarzyny Grocholi pt. „Kryształowy Anioł”. Jest to historia Sary, kobiety nieśmiałej i pozbawionej nadziei na szczęście. Niezbyt udane małżeństwo oraz niefortunna kariera zawodowa utwierdza bohaterkę w przekonaniu o niskim poczuciu własnej wartości. To książka o samotności i zagubieniu, w której bo-haterka uzewnętrznia się dopiero anonimowo na falach eteru, dzięki czemu osiągnęła pełen sukces i zdobyła prestiżową nagrodę Kryszta-łowego Anioła. Autorka niesie nadzieje czytelnikom, przywraca wiarę w to, że najlepsze dopiero przed nami. Sara, to kobieta jedna z nas, boryka się z podobnymi problemami, jak wiele współczesnych kobiet. Do osiągnięcia sukcesu wystarczy czasami zwykły przypadek, ale nie należy się poddawać i załamywać. Trzeba zawsze dążyć do spełnienia nawet najskrytszych marzeń.


Opinie o książce:
Ewa:
Ja osobiście nie lubię książek Katarzyny Grocholi, ale „Kryształowego Anioła” przeczytałam z prawdziwą przyjemnością. Może dlatego, że jestem równie nieśmiała i zakompleksiona, jak Sara. Lektura podniosła mnie trochę na duchu.
Marta:
To najlepsza według mnie książka Katarzyny Grocholi.
Maria:
Jest to powieść o niezwykłej przemianie bohaterki. Z początkowo nieszczęśliwej i pełnej kompleksów osoby, dzięki możliwości otwarcia się przed szerokim, ale anonimowym audytorium radiowym, stała się kobietą świadomą własnej wartości i pozwoliło jej to na osiągnięcie sukcesu w życiu. Mnie ta nagła metamorfoza nie przekonała. Bliższa mi jest książka „Osobowość ćmy”.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: