Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Mielcu

Lucie Di Angeli – Ilovan: "Żniwo gniewu"

07-08-2012

"Żniwo gniewu" Luci Di Angeli-Ilovan to historia dwóch sióstr - Maruszki i Kaszmiry Góreckich - pochodzących z ubogiej rodziny, zamieszkałej na wileńskich Kresach. Starsza siostra - Kaszmira to żona Żyda oraz komunisty, młodsza - Maruszka, czyta żywoty świętych w kościele i wychodzi za mąż za polskiego żołnierza. Po śmierci mężów zostały same i od tej pory bardzo zbliżyły się do siebie. Wojna wypędza je z ich rodzinnego miasteczka i odtąd skazuje je na wieczną tułaczkę.
Luci Di Angeli-Illovan napisała książkę o kobietach. Kobietach - rzuconych w wir wojny, o ich wielkiej sile i woli przetrwania. Powieść o wielkim cierpieniu, ale i nadziei. Książka stanowi dobrą lekcję historii.
Porywa i porusza do głębi. Pomimo tematyki wojennej czyta się ją przyjemnie. Jedyne co można zarzucić autorce, to pisanie części powieści w formie maili, które zbyt kontrastowały ze sposobem przekazu w formie dzienników.
"Żniwo gniewu" to pozycja obowiązkowa.
Ewa K.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: