Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Mielcu

Mały książę, Obiecaj mi

07-01-2013

Tradycyjnie już, w okresie świątecznym w mieleckim Klubie odbyło się Noworoczne Spotkanie, 28 grudnia 2012 r. Jak co roku, w grudniu łączymy dyskusję nad książką ze spotkaniem w świątecznej atmosferze. Na ten miesiąc przygotowaliśmy dwie książki "Mały Książę" - Antoine'a de Saint-Exupéry'ego oraz "Obiecaj mi" R.P. Evansa

Mały Książę to książka ponadczasowa. Opowieść ta w sposób alegoryczny stawia pytania o sens i wartości życia. Zawiera uniwersalne prawdy, które są wciąż aktualne. Książka stanowi rodzaj baśni, ale pozornie tylko skierowanej do dzieci. To pozycja dla każdego człowieka, w każdym wieku. Stawia pytania ważne, pytania zawierające wartości ponadczasowe, które stanowią sens naszego, ludzkiego istnienia.  Autor snuje refleksje o  miłości, przyjaźni, szczęściu, cierpieniu, samotności. Któż z nas nie zna : „(…) Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”,  czy „(…) Musisz być odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”.

                Drugą z omawianych przez nas książek „Obiecaj mi” R. P. Evansa. Książka w odmiennym stylu. Na pewno inna, różna. Jest to powieść o miłości, o codziennym życiu. Książka również traktuje o uczuciach - miłości, przyjaźni, szczęściu, cierpieniu, samotności, z tym, że u Evansa wkrada się element magii. Książka wzrusza, wyciska emocje, ale jednocześnie emanuje ciepłem i spokojem (jak wszystkie chyba książki tego Autora).

                Dyskusja nad tymi książkami - w wydaniu świąteczno-noworocznym odbyła się 28 grudnia 2012 r. Zgromadziła nasze stałe grono Klubowiczów. Niezmiennie było ciekawie i emocjonująco. Spotkanie połączyliśmy z „Wieczorem Paryskim”, kiedy to nasza para Obieżyświatów podzieliła się z nami wrażeniami z podróży do Francji, stąd była francuska muzyka i oglądanie slajdów z Paryża.

                Kolejne spotkanie, planujemy 25 stycznia 2013 r. i przymierzamy się do dyskusji nad „Zimą Świata” Kena Folletta.

 

Marta Nowakowska

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: