Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Mielcu

Marlena de Blasi: "Tamtego lata na Sycylii"

04-12-2012

Andrzejkowy wieczór mielecki DKK świętował z książką Marleny de Blasi - Tamtego lata na Sycylii.
Jest to książka na pozór o miłości. Stanowi opowieść o uczuciu łączącym główną bohaterkę, Toscę Brozzi i sycylijskiego księcia, Leo. Historia ta stanowi jednak tło prawdziwych wydarzeń, które dzieją się na Sycylii. To historia tego kraju, tego zakątka. Historia trudna, naznaczona ciężką pracą, nierównością społeczną. To historia mafii sycylijskiej. Osadzona w surowym, górzystym krajobrazie.
Jakkolwiek nie jest to świat „zły”. Autorka umiejętnie przeplata świat wojny i pokoju, piękna i brzydoty, ucisku i wolności. Książka przenosi nas w inny świat. Niedzisiejszy. Odizolowany. Zaczarowany. Świat pierwotnej wspólnoty, świat gór i pól.
Tamtego lata na Sycylii” to także historia kobiet. Kobiet zahartowanych pracą. Silnych, ukształtowanych w trudach sycylijskiego świata. Obraz ten jest metaforą kobiety. Silnej, zahartowanej, walczącej. Kobiety aktywnej, realizującej się w wielu dziedzinach życia. Odważnej. Tosca Brozzi symbolizuje kobiety, które w dzisiejszym świecie przeciwstawiają się losowi. Podejmują wyzwanie życia. Realizuję siebie.
Książka pełna uroku. Barwna. Wciąga. Pomijając nieco przydługi początek, który trzeba „przebrnąć” – książka nam się podobała.
Spotkanie Andrzejkowe  zgromadziło nasz stały trzon Klubu (19 osób). Atmosfera niepodzielnie przyjacielska i sympatyczna.
W grudniu, w atmosferze świąt Bożego Narodzenia czytamy „Małego Księcia” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego oraz „Obiecaj mi” R. P. Evansa.

Marta N.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: