Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Lutoryżu

Spotkanie z Olgą Rudnicką

26-09-2012

24 września Biblioteka Publiczna w Lutoryżu gościła panią Olgę Rudnicką – młodą, utalentowaną autorkę powieści kryminalnych „Martwe Jezioro”, „Czy ten rudy kot to pies?”, „Zacisze 13”, „Zacisze 13. Powrót”, „Lilith”, „Natalii 5” i „Cichy wielbiciel”.

Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki „Tu Czytamy” – Dyskusyjne Kluby Książki.

Pierwsi czytelnicy zjawili się niemal godzinę przed czasem, dzięki czemu mieli możliwość zamienienia kilku słów z autorką jeszcze przed spotkaniem.  Pani Olga od samego początku nawiązała świetny kontakt z publicznością. Cały czas uśmiechając się do słuchaczy mówiła o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem, skąd zamiłowanie do kryminałów. Opowiadała też o swoich książkach. Okazało się, że ulubioną książką nie tylko wielu czytelników ale też samej autorki, jest „Natalii 5”, która została nominowana w kategorii Pazur przyznawanej podczas Festiwalu Literatury Kobiecej „Pióro i Pazur” w Siedlcach. „Natalii 5” zajęła też II miejsce w kategorii „Najzabawniejsza książka” podczas II edycji plebiscytu blogerów książkowych „Złota Zakładka”, zorganizowanego w ramach programu tegorocznych Targów Książki w Katowicach. Autorka zdradziła nam, że pisze kolejną książkę. Wszyscy ucieszyli się na wieść, że jest to kontynuacja „Natalii 5”, na którą czekamy z niecierpliwością.

Pani Olga przytoczyła też kilka faktów z życia prywatnego. Sposób w jaki opowiadała sprawił, że z przyjemnością wszyscy jej słuchali. Urzekła obecnych swoim poczuciem humoru oraz spontanicznym zachowaniem. Ci, którzy czuli niedosyt kiedy skończyła, mogli zadawać pytania, na które autorka chętnie odpowiadała.

Na zakończenie spotkania można było zakupić książki Olgi Rudnickiej, dostać autograf, zrobić sobie zdjęcie z autorką, a także osobiście porozmawiać.

Bardzo miłym akcentem było to, że na spotkanie z Olgą Rudnicką do biblioteki w Lutoryżu dotarli ludzie nie tylko spoza naszej miejscowości ale także spoza gminy Boguchwała.

Urszula Knutel

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: