Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Lutoryżu

Kuki Gallmann: "Marzyłam o Afryce"

30-05-2012

18 maja w Bibliotece Publicznej w Lutoryżu odbyło się drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem spotkania była książka Kuki Gallmann „Marzyłam o Afryce”. Jest to powieść autobiograficzna, w której zawarte są wspomnienia związane z życiem autorki na ranczu w Laikipii.
Kuki Gallmann urodzona w Wenecji, marzyła o Afryce od dzieciństwa i kiedy była już dorosłą kobietą, postanowiła swoje marzenia spełnić . W 1972 roku zdecydowała się na stałe opuścić Włochy i wraz z mężem i synem zamieszkać w Kenii. W swojej książce pisze „…jedynie silna wola i precyzyjnie określony cel są jedynym sposobem na spełnienie marzeń.”
Za swoje marzenia przyszło jej zapłacić wysoką cenę, gdyż w Afryce w tragiczny sposób zginął jej mąż Paolo, a kilka lat później jej 17-letni syn Emanuel. Pomimo tragedii jakie ją dotknęły, nie poddała się. Ku pamięci Paola i Emy stworzyła „The Gallmann Memorial Foundation, instytucję która zajmuje się m. in. ochroną afrykańskiej przyrody. Należy podziwiać autorkę za to, że umiała przemienić swoje cierpienie w coś pożytecznego. Nie każdy ma taką siłę w sobie. Kuki Gallman pisze : „Takie tragedie jak moja stawiają człowieka przed ważną decyzją. W ich obliczu ma się dwie możliwości. Albo trwać w odrętwieniu, łagodząc cierpienie narkotykami czy alkoholem, albo wydobyć się z marazmu i rozpocząć życie od początku. To drugie wymaga świadomego wysiłku i może powieść się tylko wtedy, jeśli człowiek zmierzy się ze swoimi problemami. Wymaga to wytrwałości w działaniu i pewnej wewnętrznej przemiany. Lecz kiedy ci się powiedzie i zostawisz za sobą swoje stare ja, odrzucisz je jak bezużyteczny kokon, to odkryjesz, że możesz latać, że możesz żyć.” Jej się udało, po raz kolejny pokazała jak silną jest kobietą.
„Marzyłam o Afryce” to książka o wielkich marzeniach, o wielkiej miłości, wielkiej tragedii oraz wielkiej odwadze i optymizmie, godna polecenia.
Urszula Knutel
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: