Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Lutoryżu

Twórczość Doroty Terakowskiej

30-04-2012

20.04.2012 odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej w Lutoryżu, podczas którego rozmawiałyśmy na temat książek Doroty Terakowskiej, nieżyjącej już polskiej pisarki i dziennikarki.
Dorota Terakowska pisała zarówno dla młodzieży jak i dla dorosłych. Kilka jej utworów można zaliczyć do fantastyki, np. : „Władca Lewawu”, „Córka Czarownic”,Samotność Bogów”, „Tam gdzie spadają Anioły”, „W Krainie Kota”. Choć utrzymane w konwencji baśniowej, zawierają treści niezwykle istotne. Autorka wskazuje na ważne wartości w życiu człowieka.
Książką, która najbardziej porusza czytelnika, według klubowiczek jest „Poczwarka”. Jest to opowieść o małżeństwie dwojga wykształconych i zamożnych ludzi, Adama i Ewy. Wszystko w nim jest dokładnie zaplanowane i poukładane. Młodzi ludzie oczekują dziecka, które będzie idealne w każdym calu. Tymczasem na świat przychodzi dziewczynka z najcięższą odmianą zespołu Downa. W dniu narodzin Myszki upada cały ich plan, jaki sobie ułożyli i pojawia się chaos. Ani Ewa, ani tym bardziej Adam nie są przygotowani do życia z dzieckiem niepełnosprawnym. Jednak powoli następuje przemiana, matka zaczyna kochać i akceptować swoją małą córeczkę. Ojciec, słabszy psychicznie potrzebował dziewięciu lat zanim w końcu zaakceptował Myszkę.
Poczwarka” to bardzo wzruszająca książka pozostająca długo w pamięci czytelnika. Przypomina nam, że nie wszystko zależy od nas i nie wszystko da się zaplanować.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: