Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Lubeni

Spotkanie z Barbarą Kosmowską

25-06-2012

W poniedziałkowe upalne popołudnie   25.06. 2012 r.  gościliśmy w naszej bibliotece p. Barbarę Kosmowską – pisarkę książek dla  dorosłych  i młodzieży . Przyjechała  do nas w towarzystwie p. Małgorzaty Augustyn – koordynatorki wojewódzkiej DKK na Podkarpaciu. W spotkaniu autorskim wzięły udział Panie z DKK. Mimo  lejącego się z nieba żaru nie zabrakło miłośników  takich literackich wydarzeń. Pani Kosmowska bardzo szybko nawiązała miły i bezpośredni kontakt z uczestnikami. Zapytana o swój debiut literacki – wspomniała, że były to wiersze drukowane w czasopiśmie „ Na przełaj”-  gdzie jej  pierwszy wiersz wysłała potajemnie do redakcji  mama. Opowiedziała Czytelniczkom o swoim życiu prywatnym i zawodowym, mówiła o ulubionych bohaterach swoich książek, rozmawiałyśmy o tym, co jest trudniejsze – pisanie poezji czy powieści, pytałyśmy Autorkę  o  ocenę swojej twórczości. Wyznała, iż w dalszym ciągu odnosi się do swojej poezji z dużą sympatią, zaś do swoich powieści  ma bardzo krytyczny stosunek  i  wiele z nich napisałaby na nowo i zupełnie inaczej. Pani Barbara   chętnie i obszernie opowiadała o swojej najnowszej książce  pt. „Samotni.pl”,  która  ukazała się  w marcu ubiegłego roku. Zapytana o najbliższe plany literackie Autorka zdradziła nam, że pracuje nad nową powieścią dla dorosłych o roboczym tytule „Ukrainka”.   Na zakończenie spotkania Barbara Kosmowska wpisała się do księgi pamiątkowej , podpisywała  swoje książki  a poproszona  pozowała do wspólnego zdjęcia. Przygotowana na tą okazję prezentacja multimedialna o życiu i twórczości autorki dodatkowo wzbogaciła program spotkania. Wspólnie spędzony czas minął niezwykle szybko, pytań byłoby jeszcze wiele i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś przyjedzie
do naszej książnicy i spotka się z Czytelnikami.


Oprac. Wiesława Piekarz

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: