Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Lubeni

Elizabeth Gilbert: "I, że Cię nie opuszczę..."

09-08-2012

 

"I, że Cię nie opuszczę…” – treść książki Elizabeth Gilbert była przedmiotem dyskusji na wakacyjnym spotkaniu DKK, w dniu 30 lipca. Dyskusja była równie gorąca jak temperatura panująca w tym dniu na zewnątrz. Bo i temat niezwykle interesujący i prowokujący – małżeństwo. Jako, że wcześniej czytałyśmy „Jedz, módl się i kochaj” – z zainteresowaniem spotkała się możliwość poznania dalszych losów Liz i Felipe – głównych bohaterów.

Autorka książki pisze o małżeństwie w czasach przedchrześcijańskich, o jego stopniowym „przejmowaniu”  przez Kościół, o pojmowaniu małżeństwa jako instytucji religijnej i państwowej pozwalającej „utrzymać” ład społeczny.

Ile osób tyle opinii na temat małżeństwa – tak też było wśród nas. Chwilami dyskusja przeobrażała się w „burzliwą debatę”. Zastanawiałyśmy się nad szczęściem dwojga ludzi, nad trwałością słów przysięgi, nad porą jak jest najodpowiedniejsza do zawarcia zawiązku małżeńskiego, nad związkami formalnymi i nieformalnymi, nad tym co stanowi 
o trwałości związku i miejscu kobiety w nim. Patrząc na losy i postawy głównych bohaterów próbowałyśmy osadzić temat w obecnej rzeczywistości. „Bardzo podobało mi się  ujęcie instytucji małżeństwa w perspektywie historycznej" – mówiła jedna z koleżanek

Przeczytanie lektury „I, że Cię nie opuszczę…” pozwala czytelnikowi spojrzeć na kwestię małżeństwa z różnych perspektyw. Książka ta według nas jest ciekawym felietonem traktującym o sensie małżeństwa. I choć nie jest super poradnikiem warto pochylić wzrok nad tą lekturą.

 

 

 

 

                                         Oprac. Wiesława Piekarz

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: