Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Lubeni

Agnieszka Podolecka: "Żar Sahelu"

27-04-2012


„Magiczne miejsca, pełne prastarej mocy, miejsca w których żyją sangomy, hogoni i inni szamani. Miejsca w których duchy przodków odwiedzają nas żyjących i udzielają nam rad” - w takich klimatach miałyśmy okazję przebywać - odwracając kolejne strony najnowszej książki A. Podoleckiej „ŻAR SAHELU”. Autorka zabiera nas w piękną podróż, ale tym razem nie tylko po Afryce, lecz i w głąb siebie wnikliwie opisując przemyślenia bohaterów, oddając ich nastroje, pokazując zmiany jakie w nich zachodzą. Dla miłośników czarnego lądu to wspaniała „uczta”. Pisarka przedstawia Afrykę fascynującą wielością flory, fauny, bogactwem obyczajów, barw, religii, wielością kulturową, Nie zapomina o sprawnym poprowadzeniu losów bohaterów i dzieli się z czytelnikami swoim zainteresowaniem wierzeniami bliskimi naturze. To książka z pogranicza przygody, romansu i New Age. Elementy ezoteryczne łączą się tu z afrykańską kulturą, z którą muszą skonfrontować się biali bohaterowie. Z dużą przyjemnością czytałyśmy w kwietniu „Żar Sahelu” i równie gorąco zachęcamy do lektury.

 

Wiesława Piekarz

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: