Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Lubaczowie-Baszni

Ishmael Beah: "Było minęło"

31-07-2012

Dyskusyjne Kluby Książki to miejsca dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najświeższych i najciekawszych książek oraz nieskrępowana dyskusja.
W miesiącu maju 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baszni Dolnej odbyło się pierwsze spotkanie DKK dla dorosłych, podczas którego omówiono książkę „Było minęło… Wspomnienia dziecka żołnierza” Ishmaela Beaha. Książka ta zawiera przerażającą relację zbrodni wojny domowej widzianej oczami dziecka. Głównym bohaterem jest sam autor, który był świadkiem rzezi dokonywanych przez rebeliantów i żołnierzy, a wkrótce stał się jednym z nich. Uratowany przez UNICEF i umieszczony w zakładzie resocjalizacyjnym z trudem powraca do funkcjonowania w „zdrowym” społeczeństwie. Jest to książka wzruszająca trzymająca czytelnika w napięciu. Momentami skłania do płaczu i refleksji. Polecamy do przeczytania!!

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: