Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Łowcach

Marta Fox: "Karolina XL"

04-04-2012

Dnia 2 kwietnia 2012 roku w Bibliotece Samorządowej w Chłopicach -filia Łowce o godzinie 16:00 odbyło się pierwsze spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Podczas spotkania omawialiśmy książkę Marty Fox "Karolina XL”. Choć było to pierwsze spotkanie dziewczyny w niesamowity sposób wymieniały swoje poglądy na temat książki. ,, Karolina XL” jest to książka o dziewczynie " przy kości”, jak stwierdziły klubowicz ki , która nazywała się Karolina i była bardzo łatwowierna a zarazem wrażliwa i za bardzo wszystko brała ,, do siebie”, była samotna nie miała koleżanek, była zbyt naiwna. Jest to historia o dziewczynie która zakochała się w nieodpowiedniej osobie, w dużo starszym chłopaku o imieniu Chris, który w jej mniemaniu był mężczyzną idealnym, a w rzeczywistości nie dostrzegała że był wobec niej wulgarny, i okropnie ją poniżał.
Dziewczyny zgodnie stwierdziły, że "niektóre rzeczy były trudne do zrozumienia, gdyż pochodziły z faktów dorosłego życia”. Natalce spodobało się to ,że ,, Karolina mogła wszystko powiedzieć swojej mamie, porozmawiać z nią na każdy temat”. Klubowicz ki uznały tę książkę jako ,,fajną” ,ale nie utożsamiają się z bohaterką i na co dzień nie spotykają się z takimi problemami.
Na pytanie ,, jakie wnioski nasuwają się po przeczytaniu tej książki” odpowiedziały:
Natalka : "aby za bardzo nie ufać wszystkim, nie być naiwnym i łatwowiernym”
Weronika : " aby za bardzo nie brać do siebie co inni o nas myślą- być sobą”
Karolina : " aby nie wsiadać z nieznajomymi do samochodu ( sytuacja gdy Chris zostawił Karolinę na stacji benzynowej ).
 

Na następnym spotkaniu będziemy dyskutować nad drugą książką Marty Fox "Karolina XL zakochana”
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: