Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Łowcach

Małgorzata Kondej: "Sejf z milionem w środku czyli bestseller IIIb"

27-03-2012

 

Dnia 21.03.2012 r. (środa) w Bibliotece Samorządowej w Łowcach odbyło się pierwsze spotkanie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy spotkania z wielkim entuzjazmem oczekiwali tego szczególnego dla nich dnia. Podczas spotkania omawialiśmy książkę Małgorzaty Kondej  pt. ,,Sejf z milionem w środku czyli bestseller III b”.

Książka dostarczyła małym czytelnikom wiele pozytywnych a zarazem smutnych wrażeń. Można było zauważyć że niektóre dzieci pierwszy raz zetknęły się z problemem ciężkiej choroby u dzieci . Jedna z dziewczynek o imieniu Oliwia widać było  przeżyła  tę  historię gdyż zapytała ,, czy ten chłopiec na prawdę jest chory na raka czy to tylko w bajce ? przecież na takie choroby chorują tylko dorośli a nie dzieci”. Książka pomaga zrozumieć  dzieciom  otaczający je realny świat , zasady jakie panują w świecie. Wiktorii bardzo spodobała się historia jej imienniczki gdyż też jest jedynaczką ,, i bardzo bym chciała mieć taka małą siostrzyczkę, ale mamy nie ma w Polsce i  nie będę miała  siostrzyczki ‘’. Justynka powiedziała że ,, jej dziadziu też umarł, ale jak ktoś umiera to jest w niebie ‘’  wdać że poruszyła ja historia Ewy, i trudny dla dzieci temat do zrozumienia jakim jest umieranie- śmierć.

Dzieci zastanawiały się jaką historię mogłyby napisać specjalnie dla Felka, aby sprawić mu przyjemność. Książka oswaja małych czytelników z losem jaki może ich spotkać lub ich rówieśników, ukazuje świat widziany oczami dzieci.

Agata Bury

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: