Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Leżajsku

Agnieszka Ligas-Łoniewska: "W zapomnieniu"

05-09-2012

Przedstawiony Wałbrzych bardzo przypomina nam nasze małe miasteczka. Miasto, gdzie wszyscy się znają i niczego nie da się ukryć przed wścibskim sąsiadem. Znalezienie pracy jest bardzo trudne a młodzi ludzie pozbawieni są perspektyw rozwoju.  W takim właśnie miasteczku rozgrywa się akcja książki „W zapomnieniu”.

Michał Langer ma dwadzieścia pięć lat , jest znany w przestępczym półświatku. Wychowuje 9-letniego brata Marcina. Chłopiec sprawia problemy szkolne, które często kończą się wizytami u szkolnego pedagoga. Wszystko zmienia się, kiedy dotychczasowa pedagog odchodzi, a jej miejsce zajmuje Magda Lasocka, która po studiach wraca do rodzinnego Wałbrzycha, dziedzicząc mieszkanie po babci.
I tu zaczyna się historia miłości gangstera i dziewczyny, która zupełnie bezwiednie zostaje uwikłana w środowisko, które do tej pory było jej obce i w którym nigdy nie powinna była się znaleźć.
W zapomnieniu” to interesująca i warta poznania powieść o miłości, dawaniu sobie szansy na szczęście, pragnieniach, marzeniach, skomplikowanym świecie i niełatwych życiowych losach. 
Wypowiedzi :
- Magda, to postać która budzi podziw i uznanie. Jako pedagog poświęca całe serce pracy z dziećmi. Pomimo, że kocha Langera składa na niego doniesienie dla dobra dziecka.
- Autorka bardzo realistycznie przedstawiła świat przestępczy. Bohaterowie nie powstrzymują się od przeklinania, W języku slangu opisywane są akcje przestępcze, które nie zawsze kończą się szczęśliwie. Ciekawie opisane relacje więzienne.
- Zdenerwowała mnie naiwność bohaterki. Jej ślepa wiara w czyny ukochanego który wielokrotnie zawodzi jej zaufanie. Odrzuca miłość kuratora, który mógłby jej zapewnić bezpieczną przyszłość.
- Bardziej rozwinięty powinien zostać wątek osoby kuratora, który sprawował pieczę nad wychowaniem Michała. Jacek Żmudziński oczywiście zakochał się w głównej bohaterce, jednak równie szybko z tej miłości zrezygnował.
- Autorka przekonuje nas że w każdym człowieku jest coś dobrego i zawsze jest czas na zmianę – przykładem może być Wioletta.
-  Mam nadzieje na poznanie dalszych losów bohaterów. Czy przebaczenie i ponowne zaufanie nie zostaną wystawione na próbę. Może poznając losy małego Langera w kolejnej powieści pani Agnieszki „Szósty” lub całkiem nowej odnajdziemy odpowiedzi na te pytania?
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: