Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Leżajsku

Marcia Willett: "Tydzień w zimie"

04-06-2012

 

4 czerwca 2012 r. już po raz drugi dzięki uprzejmości Wydawnictwa „Replika”
Leżajski Klub Książki miał możliwość zapoznania się z twórczością Marcii Willett.
Klub po pobycie w „Letnim Domku” dla odmiany spędził „Tydzień w zimie”.
 
ŚWIATOWY BESTSELLER MARCII WILLETT „TYDZIEŃ W ZIMIE”
 
Kornwalia cieszy się opinią jednego z najbardziej malowniczych zakątków Anglii. Krainę charakteryzują dzikie krajobrazy, wrzosowiska, długa i urozmaicona linia brzegowa oraz łagodny klimat. Stała się ona natchnieniem wielu twórców zarówno w sztuce jak i literaturze.
Połączenie niezapomnianych widoków Kornwalii i romantycznych chwil dostarcza nam,  poprzez swoją powieść „Tydzień w zimie” znakomita pisarka Marcii Willett. Przenosi nas do Moorgate malowniczej, angielskiej wsi gdzie położona jest posiadłość Maudii Todhunter, którą odziedziczyła po śmierci męża. „Kremowe ściany, dach pokryty łupkowymi płytkami oraz dębowe drzwi nadawały staremu domostwu aurę stabilności i bezpieczeństwa”.
Maudie borykając się z utrzymaniem dwóch posiadłości postanawia wystawić dom na sprzedaż. Przed sprzedażą postanawia przeprowadzić remont. Pomaga jej w tym  Rob Abbot, który w trakcie remontu zakochuje się w nim. Pomysł sprzedaży domu nie podoba się Selinie, pasierbicy Maudie. Idealizując zmarłą matkę Hildę, zawsze znajduje powód by urazić macochę. Nie może wybaczyć jej że ojciec tak szybko pokochał inną kobietę. Selina ma również za złe swojej córce Posy, że ta cenni sobie bardziej przyjaźń z macochą niż własną matką.
Selina usiłuje znaleźć sposób na kupno Moorgate. Nie może jednak uzyskać zgody męża Patricka. Dramatyczną chwilą dla Seliny jest wiadomość o zdradzie męża z Mary. Romans jednak szybko się zakończył ponieważ Mary nie była w stanie postawić własnego szczęścia przed dobrem własnego ciężko chorego syna. Tak naprawdę nie do końca było to prawdziwe uczucie. Patrick porzuca posadę dyrektora, dom, kochankę i zostaje asystentem L Arche w celu służenia społeczeństwu.
Oferta z ogłoszeniem sprzedaży kornwalijskiego domku trafia przypadkowo w ręce śmiertelnie chorej na nowotwór Melisy. Pomaga ona w tych ciężkich chwilach bratu w wychowaniu synka. Od pierwszego wejrzenia zakochuje się w domku i jego dzikim lokatorze Robie. Spędza w nim przepiękny tydzień który daje jej siłę do umierania.
Melissa w podziękowaniu za piękne chwile postanawia kupić dom na spółkę z Robem a po śmierci podarować go ukochanemu, który nie wie że kobieta wkrótce umrze.
Ostatecznie dom przechodzi w ręce brata Melisy, który zakłada nową rodzinę z Posy.
Wielowątkowość tej powieści to jej podstawowy atut, każdy może odnaleźć coś dla siebie. Język powieści, również charakteryzuje ogromna plastyczność i szczegółowość. Opisy sprawiają że czujemy zapach wrzosowisk, powiew zimnego wiatru, przenosimy się oczami wyobraźni w malownicze zakątki Moorgate.
“Tydzień w zimie” z pewnością przypadnie do gustu wszystkim czytelnikom lubiącym ciepło domowego ogniska także wszystkim tym, którzy szukają ciekawej, refleksyjnej książki.
Wypowiedzi czytelników:
  • Tydzień w zimieto mieszanka ciepła, nostalgii, miłości zdrady, przyjaźni często wystawianej na próbę. Ukazuje nam życie którym nie ma łatwych rozwiązań.
  • Opisy przepięknych krajobrazów, zjawisk przyrodniczych szczególnie wiatru są tak autentyczne wywołują dreszczyk zimna i każdy marzy o schronieniu się w takim przytulnym domku.
  • Trzeba cieszyć się każdą daną chwilą życia.
  • Czy to prawdziwa miłość kiedy towarzyszka życia dopiero po śmierci męża dowiaduje się że miał on córkę. Hektor przedstawiony jako prawowity mąż okazuje się wspaniałym ojcem tylko dla dzieci z prawego łoża ze związku z Hildą. Chociaż zabezpieczył córkę finansowo nigdy jej nie uznał nawet po śmierci pierwszej żony. Nie zaufał do końca Maudie ?
  • Warto wykorzystać w swoim życiu, że kochać to nie tylko wychowywać dzieci, porządkować dom. Miłość to umiejętność czerpania radości z każdej chwili spędzonej u boku drugiej osoby. Obdarowanie dobrym słowem czułością każdego dnia.
 
  • Czy nie za dużo jak na jedną powieść trzy miłości od pierwszego wejrzenia: Mike i Posy, Maudie i Hektor, Melisa i Rob
 
  • Kto bardziej cierpi po stracie Melisy brat, który spędził z nią tyle lat i pomagał umierać czy Rob, który spędza z nią niezapomniany tydzień?
  • W życiu nic nie dzieje się przypadkowo tak jak spotkanie Melisy i Posy,
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: