Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Leżajsku

Konrad Wilk: "Naga Asu"

28-02-2012

Nowe miejsca, nowych ludzi można poznawać poprzez podróże - Swoistą podróżą jest także literaturą.

Po niesamowitym spotkaniu z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym Leżajski Klub zapoznał się z książką lokalnego podróżnika pochodzącego z Nowej Sarzyny Konrada Wilka. Ucieszyło nas, że w tak bliskim sąsiedztwie mieszka osoba która doskonale potrafi oddać klimat niezwykłych miejsc. Konrad Wilk to podróżnik, miłośnik i znawca Azji Południowej. Swoje przeżycia z podróży przedstawił w książce Naga Asu.
Czytając Naga Asu poznajemy Tajlandię, Kambodże, Bangladesz, Birme Indie, Nepal Kenie i Etiopie. Odległe krainy, zachwycają pięknem krajobrazu. Poznajemy ludzi o innej mentalności. W reportażu uwagę przyciąga nie tylko egzotyczna przyroda (piękne jaskinie, laguny, pola herbaciane tworzące dywany czy monumentalne budowle (świątynie buddyjskie), ale także doznania zarówno w wymiarze kulturowym jak i społecznym. Autor przedstawia problemy życia codziennego. Zmaganie się z głodem, nędzą zarazą i śmiercią. Ukazuje brutalne sceny(mutanty genetyczne, szpalery trupów, palenie zwłok kobiety której kości są łamane ponieważ rodziny nie stać na drewno ).
Autor zwrócił uwagę na istotną sprawę a mianowicie pomoc humanitarną, Programy pomocy humanitarnej Zachodu w większości ubogich krajów wspierają skorumpowane władze, pogłębiają ubóstwo i wzmacniają uzależnienie ludzi. Jak wyraził się jeden z tubylców
Dlaczego do każdego dolara jaki przychodzi do naszego kraju doczepionych jest 20 Amerykanów - To nie filantropia tylko gra w miliardowe konta bankowe”.
Pomimo trudnego życia nie brakuje ludzi, którzy potrafią cieszyć się każdą chwilą i każdą radością.
Dodatkowym atutem książki są barwne i wyjątkowe fotografie. Autor na swoich zdjęciach uchwycił codzienność, ale również i nietypowe sytuacje ( szczury cieszące się specjalnymi względami, palenie zwłok)
Sięgając po tę pozycje zapoznaliśmy się z bogactwem kulturowym wielu krajów , paletą kolorów i zapachów oraz kontrastami - przerastającymi wyobraźnię i poruszającymi do głębi.
Warto przeczytać !!!

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: