Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Leżajsku

Williama P. Younga: "Chata"

25-04-2012

Mack MacKenzi żył szczęśliwie wraz z żoną i dzieciakami aż do feralnego wyjazdu na biwak, tam jego ukochana córeczka Missy została porwana i zabita przez seryjnego mordercę. W opuszczonej leśnej chacie, na totalnym odludziu, odnalezione zostają jedynie ślady wskazujące iż została zamordowana, bowiem ciało nie zostaje odnalezione. Cierpienie najbliższej rodziny jest niewyobrażalne, najbardziej ojca, który zadręczając się i obwiniając, popada z upływem czasu w Wielki Smutek.. A jego serce przepełnione jest bólem, gniewem, zamętem i nienawiścią. Nienawiścią do samego Boga który pozwolił na takie bestialstwo.
Pewnego dnia, cztery lata później Mack otrzymuje tajemniczą wiadomość. Tym bardziej niepojętą, bowiem zawiera ona zaproszenie od znienawidzonego Boga do koszmarnej chaty. Przekonany o głupim żarcie wbrew rozsądkowi, w tajemnicy przed rodziną, wybiera się w podróż.
To co dzieje się w chacie przekracza wszelkie granice. Bohater spotyka w chacie Trójcę Świętą: Boga w postaci kobiety murzynki Jeszue czyli Jezusa, oraz Ducha Świętego Sarayu Azjatkę migoczącą w polu widzenia. Kiedy zadaje im pytanie „Które z was jest Bogiem - Ja odpowiedzieli troje.
Cała Trójca pomaga mu zrozumieć ogrom cierpienia i bólu jakie bohater doznał w swoim życiu. Wyjaśnienia, które zostają udzielone Mackowi są pełne mądrości i skłaniają do refleksji. Zawiera się w nich wiele prawd na temat religii, z których nie zdajemy sobie sprawy. Prawdy te pomagają mu wybaczyć zabójcy córki. Przekonują go że :
Wybaczenie to niesamowita moc. Wybaczenie jest przede wszystkim dla wybaczającego. Pozwala uwolnić się od czegoś, co zżera cię żywcem, niszczy wszelką radość i zdolność do kochania”
William P. Young trudny temat opowiedział w piękny, prosty sposób.
Warto sięgnąć po tą pozycję choćby dla sprawdzenia własnej wiary.


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: