Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Lesku

Martin Pollack: "Cesarz Ameryki"', Katarzyna Michalak: "Rok w Poziomce"

18-09-2012

Ostatnie letnie spotkanie (18 września) Dyskusyjnego Klubu Książki upłynęło Nam pod znakiem dwóch książek. Autor jednej z nich- Martin Pollack w swojej książce pod tytułem Cesarz Ameryki. Wielka ucieczka z Galicji relacjonuje wydarzenia sprzed ponad stu lat w sposób żywy i bardzo plastyczny. Dzięki takiemu zabiegowi, czytelnik ma wrażenie, że przytoczone fakty zaistniały dosłownie przed chwilą.
Wielki exodus mieszkańców Galicji, przypadający na przełom XIX i XX wieku pchał ich w nieznane. Ludzie porzucali wszystko, co mieli, aby dotrzeć do ziemi obiecanej. Wielu z nich wracało, inni umierali a sukces odnosili nieliczni. Autor skupia się jednak głównie na funkcjonowaniu całego przemysłu emigracyjnego, który wyłudzał z galicyjskich biedaków ostatnie pieniądze, oszukując i karmiąc ich wizjami krainy mlekiem i miodem płynącej.
Lektura „Cesarza Ameryki” przekonuje, że współczesna emigracja i handel żywym towarem niewiele zmieniły się przez ostatnie 120 lat a ludzie nadal mają nadzieję, że emigracja da im szansę na lepsze jutro.
Druga książka pod tytułem Rok w Poziomce autorstwa Katarzyny Michalak jest idealną lekturą na pogodne dni. Książka lekka, łatwa i przyjemna, która ma być balsamem dla duszy.
Główną bohaterką powieści jest Ewa- trzydziestolatka po przejściach, która może zrealizować swoje wielkie marzenie o własnym domu. Jednak, żeby marzenie mogło się ziścić potrzebuje pieniędzy na zaliczkę. Z pomocą przychodzi przyjaciel - Andrzej, który składa jej propozycję nie do odrzucenia: pieniądze w zamian za to, że dziewczyna w ciągu kilku miesięcy znajdzie bestseller. I tutaj zaczyna się przygoda…
Książka obfituje w zbiegi okoliczności, jest troszkę banalna i naiwna ale jeśli oczekujemy, że książka Nas rozbawi, uspokoi i odpręży, to ta książka jest doskonałym wyborem.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: