Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Lesku

Agnieszka Jedziniak: "Nasze liceum. Księga wspomnień o czasach i ludziach 1946-1970”

24-10-2012

Wspomnienia żyją dopóty, dopóki do nich wracamy. A rozkwitają tym wspanialej, im więcej serca wkładamy w ich pielęgnowanie”.
Tymi słowami pani Agnieszka Jedziniak, autorka książki „Nasze liceum. Księga wspomnień o czasach i ludziach 1946-1970” przywitała się ze zgromadzonymi na październikowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Przy kawie i cieście, zasiadły nie tylko stałe członkinie klubu, ale i dawni absolwenci liceum. Spotkanie przebiegło w sposób nietypowy, bowiem autorka przygotowała prezentację fotografii tematycznie związanych z książką. Zaczęło się wspólne wspominanie i rozpoznawanie uchwyconych na zdjęciach osób. Na zakończenie pani Jedziniak poczęstowała przybyłych tortem w kształcie księgi, przygotowanym specjalnie na tę okazję przez cukiernię Szelców. Swoimi licealnymi wspomnieniami podzielili się pan Janusz Rabiej i pani Jadwiga Car. Pani Jedziniak podziękowała organizatorce imprezy, dyrektor biblioteki pani Ewie Baranowskiej, pani Alicji Lewandowskiej, która pomogła jej w redakcji książki, nieobecnemu z przyczyn losowych panu Henrykowi Wyszatyckiemu, rodzinie i wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej publikacji. „Nigdy nie myślałam, że będę tu przed wami stała. Zadziałała siła wyższa” – powiedziała autorka. Mimo akcentów humorystycznych to spotkanie miało charakter nostalgiczny. Wracano pamięcią do czasów młodości, wspominano ludzi, których już nie ma. Atmosfera była bardzo serdeczna i przyjacielska, wręcz rodzinna.
(Agnieszka Romanek)

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: