Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Lesku

Judie Picoult: "Tam gdzie Ty", Eric Emmanuel Schmitt: "Trucicielka"

25-04-2012

Wiosenne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki upłynęło Nam na dyskusji o dwóch świetnych książkach.
Pierwszą z nich jest najnowsza książka Jodie Picoult pt. „Tam gdzie Ty”. Jest to kolejny majstersztyk tej autorki. Picoult potrafi świetnie i bardzo wnikliwie badać otaczającą Nas rzeczywistość a jej książki zawsze pozostawiają w czytelnikach refleksje nad życiem.
Bohaterowie jej książek wydają się ludźmi z krwi i kości o takich samych problemach i bolączkach jak Nasze. W „Tam gdzie ty” małżeństwo Baxterów rozpada się po serii nieudanych i bezskutecznych zabiegów in vitro. On szuka pociechy w kościele, ona zakochuje się w kobiecie. Mimo braku funduszy nie porzuca marzeń o dziecku i prosi byłego męża o udostępnienie zamrożonych zarodków, na co jednak nie pozwalają mu względy religijne. Jak zakończy się ta historia??? Zachęcamy do lektury.
Drugą książką poddaną dyskusji była „Trucicielka ” Erica-Emmanuela Schmitta, autora „Oskara i pani Róży”. Książka składa się z czterech opowiadań ukazujących mechanizm obsesji u prostego człowieka. Historie są proste, ale zaskakujące, każda z nich opowiada o wielkich namiętnościach: miłości, ambicji, pasji. Teksty łączy także motyw Rity – świętej od rzeczy niemożliwych. Bohaterowie książki nie są kryształowi i jednoznaczni. Bohaterka pierwszego opowiadania podejrzewana jest o zamordowanie swych trzech mężów. Nikt w miasteczku nie zna prawdy i tylko młody ksiądz będzie miał szansę ją usłyszeć.
W drugim opowiadaniu pewien marynarz dowiaduje się o śmierci córki. Niestety nie wie której. Przerażony uświadamia sobie, że nie wszystkie kocha jednakowo.
Kolejne opisuje rywalizację dwóch młodych, zdolnych muzyków, których chęć wyrównania rachunków sprawia, że zmarnowali swój dar.
Ostatnie opowiadanie opisuje miłość za kulisami pałacu prezydenckiego.
Każde z opowiadań czyta się jednym tchem. Gorąco polecamy!!!

Joanna Krawczyk


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: