Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Lesku

Spotkanie z Leszkiem Szczasnym

19-11-2012

13 listopada okazał się dla gościa leskiego Dyskusyjnego Klubu Książki - Leszka Szczasnego – pechowy, mimo iż spotkanie miało miejsce tradycyjnie we wtorek, a nie w piątek. Zepsuł mu się samochód, przez co poważnie się spóźnił. Czas oczekiwania skróciła zgromadzonym dyrektor biblioteki, pani Ewa Baranowska, czytając na głos fragmenty jego ostatniej książki pt. „Świat na wyciągnięcie ręki”.  Leszek Szczasny pochodzi z Raciborza. wykształcenia jest politologiem i filozofem, z zamiłowania podróżnikiem i fotografem. Jego wyprawy nie są długie (do półtora miesiąca), ale niezwykle intensywne. Podróżuje samotnie z plecakiem, najczęściej autostopem, nocuje u życzliwych turystom tubylców lub pod gołym niebem, by – jak sam przyznał – „jak najmocniej wgryźć się w otaczającą go rzeczywistość”. Planuje swoje wyprawy dość szczegółowo, ale pozwala sobie również na spontaniczność.

Uczestnikom spotkania opowiedział o 5 tygodniach w Turcji, z których relację stanowi jego książka „Turcja – pierwszy krok do Orientu”. Obecni zrobili ten krok oglądając fotografie dokumentujące trasę wyprawy i poznając szczegóły z codziennego życia Turków. Niemal czuć było ciepło podzwrotnikowego klimatu. Z podróży do Turcji autor ma bardzo dobre wrażenia, wg niego europejska perspektywa postrzegania tego kraju jest mocno nieprawdziwa. Tłumaczył, że do realizacji podróżniczych marzeń ograniczone środki finansowe nie muszą stanowić bariery. Liczy się pasja. I widać było, że wielu ze słuchaczy udało mu się przekonać ***
                                  Agnieszka Romanek
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: