Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Łańcucie

Ewa Kopsik: "Uciec przed cieniem"

15-06-2012

W dniu 11 czerwca 2012r. odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie DKK dla dorosłych działającego przy MBP w Łańcucie.
Napisana przez Ewę Kosik powieść „ Uciec przed cieniem” przedstawia historię kobiety, która nie potrafi do końca współistnieć w otaczającej ją rzeczywistości. Autorka jest tajemnicza – nie przedstawia nam głównej bohaterki z imienia, wiemy tylko tyle, że jest ona młodą, wykształconą kobietą szukającą swego miejsca na ziemi.
Pani Ewa adekwatnie opisuje wydarzenia, działając bardzo silnie na wyobraźnie czytelnika. Na korzyść książki niewątpliwie przemawia język jakim została napisana, czyta się ją dosyć przyjemnie. Do tego mamy świetny obraz emigracji, nie tylko Polaków, ale też innych narodów.
Lektura ta wciągnęła nasze klubowiczki od pierwszych wersów. Jest jak fala pochłaniająca czytelnika. Pomimo, że przedstawia trudny temat uzależnienia człowieka od człowieka, prześladowanego przez nieswoje grzechy przeszłości. Zauważyłyśmy, że bohaterka nie do końca godzi się na takie życie jakie prowadzi, jednak z jakiejś przyczyny nie może go zmienić, nie chce i nie potrafi – woli pozostać bierna.
Nie da się ukryć, że pani Ewa przedstawiła genialny portret psychologiczny kobiety po przejściach, szukającej swego miejsca, walczącej z przeszłością, która prześladuje ją na każdym kroku.
Wspólnie doszłyśmy do wniosku, że kobieta nie miała lekkiego życia, jednak to nie usprawiedliwia jej marazmu, apatii oraz tendencji do tłumaczenia się pozycją ofiary. Trzeba się wziąć w garść, bo przez życie nie można iść do przodu ze spuszczonymi oczami. Nie wolno uciekać bo: „Uciec, ale dokąd, skąd i przed czym?... Mamy nadzieję, że zachęciłyśmy czytelników do zgłębienia tej niezwykłej powieści.
Gorąco polecamy!


Beata Lęcznar


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: