Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Łańcucie

Ewa Barańska: „ Z kim płaczą gwiazdy…”

24-02-2012

W piątek 24 lutego odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie DKK, na którym dzieliłyśmy się komentarzami odnośnie książki Pani Ewy Barańskaij Z kim płaczą gwiazdy. Książka klubowiczkom bardzo się spodobała, dziewczyny chwaliły autorkę za ciekawe pomysły i to, że książkę tak szybko się czytało. Więcej uwag z naszego spotkania przedstawi recenzja jednej z klubowiczek:

Czytając książki, chcę się oderwać od rzeczywistości, chcę się przenieść w inny świat. Jednak dzięki Dyskusyjnemu Klubowi Książki odkryłam, że nie muszę przenosić się aż do innego świata- wystarczy sięgnąć po książki Ewy Barańskiej, która opisuje nasz świat, ten w którym żyjemy na co dzień, w tak piękny i interesujący sposób. Autorka przedstawia problemy, z których czytelnicy nie zawsze zdają sobie sprawę.
Kolejna książka Pani Barańskiej, ,,Z kim płaczą gwiazdy”, opowiada historię Weroniki i Michała- historię równie piękną, co nieszczęśliwą. Młodzieńcza fascynacja dwójki nastolatków, która przerodziła się w miłość zostaje brutalnie wystawione na próbę. Książka z każdą stroną przynosi wiele nieoczekiwanych zdarzeń. Ogromnym zaskoczeniem dla nas było jej zakończenie, gdzie doświadczyłyśmy przykrej niespodzianki. Jakiej?- przeczytajcie sami .
Klubowiczkom książka się podobała. Wszystkie chwaliłyśmy nie tylko książkę, ale i autorkę, gdyż miałyśmy przyjemność poznać panią Ewę Barańską. Łatwo odnalazłyśmy się w jej realiach, ponieważ topografia książki jest nam znana. Jednym z mankamentów był zbyt wyszukany język w ustach nastoletnich bohaterów. Poza tym niemiło zaskoczyło nas zaskoczenie książki. Książka pozostawiła niedosyt i żadne dyskusje nie pomogą w zaspokojeniu go.

Natalia, 17 lat

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: