Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Łańcucie

Ewa Barańska: „ Z kim płaczą gwiazdy…”

24-02-2012

W piątek 24 lutego odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie DKK, na którym dzieliłyśmy się komentarzami odnośnie książki Pani Ewy Barańskaij Z kim płaczą gwiazdy. Książka klubowiczkom bardzo się spodobała, dziewczyny chwaliły autorkę za ciekawe pomysły i to, że książkę tak szybko się czytało. Więcej uwag z naszego spotkania przedstawi recenzja jednej z klubowiczek:

Czytając książki, chcę się oderwać od rzeczywistości, chcę się przenieść w inny świat. Jednak dzięki Dyskusyjnemu Klubowi Książki odkryłam, że nie muszę przenosić się aż do innego świata- wystarczy sięgnąć po książki Ewy Barańskiej, która opisuje nasz świat, ten w którym żyjemy na co dzień, w tak piękny i interesujący sposób. Autorka przedstawia problemy, z których czytelnicy nie zawsze zdają sobie sprawę.
Kolejna książka Pani Barańskiej, ,,Z kim płaczą gwiazdy”, opowiada historię Weroniki i Michała- historię równie piękną, co nieszczęśliwą. Młodzieńcza fascynacja dwójki nastolatków, która przerodziła się w miłość zostaje brutalnie wystawione na próbę. Książka z każdą stroną przynosi wiele nieoczekiwanych zdarzeń. Ogromnym zaskoczeniem dla nas było jej zakończenie, gdzie doświadczyłyśmy przykrej niespodzianki. Jakiej?- przeczytajcie sami .
Klubowiczkom książka się podobała. Wszystkie chwaliłyśmy nie tylko książkę, ale i autorkę, gdyż miałyśmy przyjemność poznać panią Ewę Barańską. Łatwo odnalazłyśmy się w jej realiach, ponieważ topografia książki jest nam znana. Jednym z mankamentów był zbyt wyszukany język w ustach nastoletnich bohaterów. Poza tym niemiło zaskoczyło nas zaskoczenie książki. Książka pozostawiła niedosyt i żadne dyskusje nie pomogą w zaspokojeniu go.

Natalia, 17 lat

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: