Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Łańcucie

Elizabeth Strout: „ Okruchy codzienności'

29-03-2012

W dniu 26 marca 2012r. odbyło się kolejne spotkanie DKK dla Dorosłych działającego przy MBP w Łańcucie. Tym razem frekwencja na spotkaniu była stu procentowa , gdyż zaszczyciły nas swoją obecnością wszystkie klubowiczki. Tematem dyskusji była książka Elizabeth Strout „ Okruchy codzienności”.
Powieść składa się z trzynastu, praktycznie nie związanych ze sobą opowiadań. W większości z nich pojawia się postać Olive Kitteridge – głównej bohaterki, która mieszka w małym miasteczku Crosby na wschodnim Wybrzeżu. Każdy rozdział choćby w jednym zdaniu przedstawia nam życie Olive.
Z kolejnych opowiadań, „ kolejnych okruchów codzienności” Olive oraz innych mieszkańców jej miasteczka czytelnik jest w stanie ułożyć sobie nie tylko prawdziwy obraz Olive, ale również jej małżeństwa, stosunków z synem oraz współmieszkańcami.
Naszym zdaniem autorka przeprowadziła głęboką analizę ludzkich zachowań i lęków. W każdym rozdziale mamy do czynienia ze zwyczajnymi ludźmi i ich codziennością. Doszłyśmy do wniosku, że nasze dzieciństwo ma spory wpływ na to, czego w dorosłym życiu się wystrzegamy lub jakie zachowania staramy się powielać. Ta nasza zwyczajna codzienność z reguły nie jest taka kolorowa, wszyscy mamy jakieś ukryte pragnienia i lęki, które wychodzą na światło dzienne. Te z pozoru małe i nieznaczące ludzkie troski, dla poszczególnych ludzi, zamkniętych w czterech ścianach rodzinnych domów, narastają czasami do rangi wielkich dramatów.
Autorka z olbrzymią szczerością pokazuje, że musimy się starać zrozumieć innych ludzi, nawet jeśli są nieznośni. „ Okrychy codzienności” to powieść
o skrywanych emocjach, jakie drzemią w każdym człowieku, także i w nas… . można chyba śmiało stwierdzić, że książkę przesycają samotność oraz poczucie straty. Ale nie brak jej też subtelnego humoru i kojącej nadziei. Gorąco polecamy!

 


Beata Lęcznar
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: