Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Łańcucie

Elizabeth Strout: „ Okruchy codzienności'

29-03-2012

W dniu 26 marca 2012r. odbyło się kolejne spotkanie DKK dla Dorosłych działającego przy MBP w Łańcucie. Tym razem frekwencja na spotkaniu była stu procentowa , gdyż zaszczyciły nas swoją obecnością wszystkie klubowiczki. Tematem dyskusji była książka Elizabeth Strout „ Okruchy codzienności”.
Powieść składa się z trzynastu, praktycznie nie związanych ze sobą opowiadań. W większości z nich pojawia się postać Olive Kitteridge – głównej bohaterki, która mieszka w małym miasteczku Crosby na wschodnim Wybrzeżu. Każdy rozdział choćby w jednym zdaniu przedstawia nam życie Olive.
Z kolejnych opowiadań, „ kolejnych okruchów codzienności” Olive oraz innych mieszkańców jej miasteczka czytelnik jest w stanie ułożyć sobie nie tylko prawdziwy obraz Olive, ale również jej małżeństwa, stosunków z synem oraz współmieszkańcami.
Naszym zdaniem autorka przeprowadziła głęboką analizę ludzkich zachowań i lęków. W każdym rozdziale mamy do czynienia ze zwyczajnymi ludźmi i ich codziennością. Doszłyśmy do wniosku, że nasze dzieciństwo ma spory wpływ na to, czego w dorosłym życiu się wystrzegamy lub jakie zachowania staramy się powielać. Ta nasza zwyczajna codzienność z reguły nie jest taka kolorowa, wszyscy mamy jakieś ukryte pragnienia i lęki, które wychodzą na światło dzienne. Te z pozoru małe i nieznaczące ludzkie troski, dla poszczególnych ludzi, zamkniętych w czterech ścianach rodzinnych domów, narastają czasami do rangi wielkich dramatów.
Autorka z olbrzymią szczerością pokazuje, że musimy się starać zrozumieć innych ludzi, nawet jeśli są nieznośni. „ Okrychy codzienności” to powieść
o skrywanych emocjach, jakie drzemią w każdym człowieku, także i w nas… . można chyba śmiało stwierdzić, że książkę przesycają samotność oraz poczucie straty. Ale nie brak jej też subtelnego humoru i kojącej nadziei. Gorąco polecamy!

 


Beata Lęcznar
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: