Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Łańcucie

Katarzyna Michalak: "Rok w Poziomce"

30-01-2012

16 stycznia 2012 r. miało miejsce kolejne spotkanie DKK działającego przy MBP w Łańcucie. Tematem dyskusji była książka Katarzyny Michalak

„ Rok w Poziomce”.

Książka jest napisana zapewne z myślą o ludziach, którzy pomimo różnych przeciwności losu próbują jeszcze ułożyć swoje życie i spełnić długo oczekiwane marzenia.

Główną bohaterkę – Ewę Złotowską poznajemy w trudnym dla niej momencie, kiedy zamyka pewien rozdział w swoim życiu – rozstaje się z mężczyzną i rozpoczyna wszystko raz jeszcze. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko wymarzonego domu i zdobycie serca ukochanego mężczyzny. W spełnieniu tych marzeń pomaga Ewie niezastąpiona rodzina i serdeczni przyjaciele, na których może liczyć w każdej sytuacji.Nasze klubowiczki miały nieco mieszane uczucia po przeczytaniu tej powieści. Podczas dyskusji stwierdziły, iż - owszem, jest to przepiękna książka o przyjaźni, miłości, relacjach międzyludzkich w podtekście z apoteozą bliskości człowieka z naturą. Zdaniem klubowiczek fabuła jest zbyt piękna i przesłodzona i prawdę mówiąc bardziej przypomina świat bajki, niż codzienne realne życie, z którym każdy człowiek na co dzień się zmaga. Jednak po głębszej wymianie zdań stwierdziłyśmy wspólnie, że może być ona wspaniałą lekturą na nudne, szare, zimowe wieczory.

Z pewnością w szarości dnia codziennego będzie dla czytelnika takim „małym promyczkiem” nadziei, że życie może nas jeszcze niejednokrotnie mile zaskoczyć. Trzeba tylko cierpliwie czekać na odpowiedni moment, a każdemu na pewno rozbłyśnie wymarzona „gwiazdka z nieba”.

 

 

Na następne spotkanie DKK serdecznie zapraszamy 20 lutego 2012 r. o godz. 17.00. Tematem dyskusji będzie książka Ewy Lenarczyk „Zojda z Bieszczad”.

 

 

 

Beata Lęcznar
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: