Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Łańcucie

Katarzyna Michalak: "Rok w Poziomce"

30-01-2012

16 stycznia 2012 r. miało miejsce kolejne spotkanie DKK działającego przy MBP w Łańcucie. Tematem dyskusji była książka Katarzyny Michalak

„ Rok w Poziomce”.

Książka jest napisana zapewne z myślą o ludziach, którzy pomimo różnych przeciwności losu próbują jeszcze ułożyć swoje życie i spełnić długo oczekiwane marzenia.

Główną bohaterkę – Ewę Złotowską poznajemy w trudnym dla niej momencie, kiedy zamyka pewien rozdział w swoim życiu – rozstaje się z mężczyzną i rozpoczyna wszystko raz jeszcze. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko wymarzonego domu i zdobycie serca ukochanego mężczyzny. W spełnieniu tych marzeń pomaga Ewie niezastąpiona rodzina i serdeczni przyjaciele, na których może liczyć w każdej sytuacji.Nasze klubowiczki miały nieco mieszane uczucia po przeczytaniu tej powieści. Podczas dyskusji stwierdziły, iż - owszem, jest to przepiękna książka o przyjaźni, miłości, relacjach międzyludzkich w podtekście z apoteozą bliskości człowieka z naturą. Zdaniem klubowiczek fabuła jest zbyt piękna i przesłodzona i prawdę mówiąc bardziej przypomina świat bajki, niż codzienne realne życie, z którym każdy człowiek na co dzień się zmaga. Jednak po głębszej wymianie zdań stwierdziłyśmy wspólnie, że może być ona wspaniałą lekturą na nudne, szare, zimowe wieczory.

Z pewnością w szarości dnia codziennego będzie dla czytelnika takim „małym promyczkiem” nadziei, że życie może nas jeszcze niejednokrotnie mile zaskoczyć. Trzeba tylko cierpliwie czekać na odpowiedni moment, a każdemu na pewno rozbłyśnie wymarzona „gwiazdka z nieba”.

 

 

Na następne spotkanie DKK serdecznie zapraszamy 20 lutego 2012 r. o godz. 17.00. Tematem dyskusji będzie książka Ewy Lenarczyk „Zojda z Bieszczad”.

 

 

 

Beata Lęcznar
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: