Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Kołaczycach

J.K.Rowling: "Trafny wybór"

12-12-2012

Dyskusyjny Klub Książki w Kołaczycach w dn.12.11.2012 r. promował nową książkę
J. K. Rowling :” TRAFNY WYBÓR”.
Przez cały dzień czytelnicy mogli zapoznać się z postacią J.J.ROWLING /fotogazetka/ i obejrzeć egzemplarz nowej książki „Trafny wybór”.
Największą grupę zainteresowanych stanowiła młodzież - zapewne dlatego, że znali pisarkę z serii książek o Harrym Potterze.


Klubowicze spotkali się by podzielić się uwagami na temat książki.
Według p. J .Sienickiej : „ Trafny wybór” to satyryczny obraz nas wszystkich.
Autorka doskonale kreśli postaci bohaterów. Nie ma tu postaci, która byłaby czysta, niczym nieskażona. Wszyscy błądzą – jak w prawdziwym życiu.

 

J. K .Rawling, znana autorka książek dla młodego czytelnika o Harrym Potterze, tym razem debiutuje książką dla dorosłych.

"Trafny wybór" to książka obyczajowa umieszczona w realiach angielskiej prowincji.
Niespodziewana śmierć charyzmatycznego radnego Barry'ego Fairbrother'a, mocno zaangażowanego w sprawy społeczne miasteczka Pagford, żywo porusza jego mieszkańców. Rozpoczyna się walka o stołek w Radzie Gminy. Czy uda się przeforsować program Barry'ego , czy zwycięży "małomiasteczkowa konserwa"?

Autorka, dysponując doskonałym warsztatem pisarskim, umiejętnie snuje opowieść. Trafnie kreśli portrety wielkiej ilości osób występujących w powieści. Książka wręcz kipi czarnym humorem.
Brak jednoznacznie świetlanych postaci, nachalnej dydaktyki i cukierkowatego finału jest dodatkowym walorem tej książki.
Zachęcam do przeczytania.
Jacek Budzik

DKK
Kołaczyce
 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: