Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Kołaczycach

Spotkanie z Barbarą Kosmowską

23-06-2012

Dnia 20.06. 2012r. z inicjatywy Dyskusyjnego Klubu Książki w Gminnej Bibliotece Publicznej Kołaczycach odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską- popularną polską pisarką, autorką powieści "Głodna kotka", "Prowincja", czy "Pozłacana rybka" która została nagrodzona
w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Pani Barbara szybko nawiązała miły i bezpośredni kontakt z uczestniczkami spotkania. Na początku opowiedziała Czytelnikom o swoim życiu zawodowym i prywatnym,
Pisarka jest niezwykle serdeczną, przemiłą osobą, która już na wstępie spotkania podbiła serca wszystkich gości . Z dużą dozą humoru opowiadała o początkach swojej drogi literackiej i swoim życiu. Zdradziła uczestnikom spotkania, w jaki sposób powstają jej utwory i skąd czerpie inspiracje do stworzonych przez siebie postaci .
Zapytana o najbliższe plany literackie Autorka zdradziła nam, że pracuje nad nową powieścią dla dorosłych o roboczym tytule „Ukrainka”. Będzie to książka o losach pary ukraińskich emigrantów, przybywających do Polski w poszukiwaniu legalnej pracy.
Na zakończenie spotkania Barbara Kosmowska wpisała się do kroniki i pozowała do wspólnego zdjęcia.
Pani Barbarze Kosmowskiej życzymy dużo sukcesów w pracy zawodowej i pisarskiej
W spotkaniu wzięło udział 95 osób – uczniów z ZSPiG oraz LO w Kołaczycach

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: