Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Jodłowej

Olga Masiuk: "Dzien Konstancji'

28-02-2012

Dnia 17.02.2012 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dzieci, na którym omawialiśmy książkę Olgi Masiuk „Tydzień Konstancji”.
Książka opowiada o niewidomej dziewczynce, która po zapachu, smaku rozpoznaje dni tygodnia – każdy dzień kojarzy jej się z czymś innym np. „sobota pachnie szarlotką i babcią Florą”, „wtorek pachnie rybą”.
Na spotkaniu postanowiłam zrobić mały eksperyment. Klubowiczom zawiązałam oczy szalikiem i każdy z nich musiał zjeść, napić się, obrać mandarynkę, napisać swoje imię i narysować misia i auto będąc „niewidomym”. Okazało się, że dla niektórych wcale nie były to zadania łatwe.
O swoich wrażeniach z przeczytanej książki tak piszą Patrycja i Marta:
Książka bardzo mi się podobała. Konstancja, mimo że jest niewidoma, nie uważa siebie za osobę pokrzywdzoną przez los. Jest ciekawa świata, dni tygodnia rozpoznaje po zapachu. Dzięki bliskim każdy tydzień życia Konstancji jest piękny, pełen wrażeń i bezpieczny.
Bardzo podobały mi się również ilustracje czarno-białe, ponieważ są oryginalne”.

 

Książka pełna humoru, ciepła chociaż opowiadała o niewidomej dziewczynce – Konstancji. Bohaterka uczy nas, że świat możemy poznawać nie tylko wzrokiem ale też innymi zmysłami np. smakiem, dotykiem. Poleca gorąco!”.

Agnieszka Szewczyk

 


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: