Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Jodłowej

Agnieszka Tyszka: "Czego uszy nie widzą"

27-01-2012

Dnia 27 stycznia 2012 r. odbyło się 5 spotkanie DKK dla młodzieży, na którym omawialiśmy książkę Agnieszki Tyszki „Czego uszy nie widzą”.
Książka bardzo podobała się klubowiczom i gorąco polecają innym.

Agnieszka Szewczyk
 


A tak o książce pisze Magda:
„Bohaterką książki jest 15-letnia Misia. Dziewczyna, oprócz tego, że musi sobie radzić z codziennymi problemami wieku dojrzewania, to jeszcze musi zajmować się trzema swoimi siostrami. Mama wyjechała w długą podróż-delegację, a tata postanawia „odnaleźć siebie”. Misia myślała, że już nic gorszego jej nie spotka. Ale bardzo się myliła. Gdy do ich domu wprowadza się dziadek Melchior, życie głównej bohaterki i jej sióstr zmienia się radykalnie. Dziadek wprowadza swoje zasady i zaczynają się codzienne pojedynki na przysłowia między dziadkiem a wnuczką. Melchior nie umie „dogadać się” z dziewczynkami, jest oschły. Jednak potem zmienia swoje nastawienie i możemy zaobserwować zmiany w jego zachowaniu i nastawieniu do wnuczek. W książce występuje również wątek miłosny. Misia uczęszcza na zajęcia teatralne , gdzie bliżej poznaje Kubę, który jej się podoba. Okazuje się, że to „kuzyn” jej koleżanki Carmen, a syn Cioci Wiem Wszystko.
Książka bardzo mi się podobała, była ciekawa i szybko się ją czytało. Z ciekawością śledziłam losy i przeżycia głównej bohaterki. Chciałabym polecić ją nie tylko dziewczynom. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Warto ją przeczytać”.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: