Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Jodłowej

"Magiczne drzewo", "Miłość bez konserwantów"

21-12-2012

Dnia 21 grudnia 2012 r. odbyło się uroczyste, świąteczne spotkanie DKK dla dzieci i młodzieży. Najpierw omawialiśmy przeczytane książki: „Magiczne drzewo – Olbrzym” (DKK dla dzieci) oraz „Miłość bez konserwantów” (DKK dla młodzieży) a potem…
„Magiczne drzewo – Olbrzym”
Główny bohater – Kuki - poznaje nową koleżankę Gabi. Przy oprowadzaniu koleżanki po szkole napotykają nieznośnego Blubka, z którym od razu dochodzi do starcia. Kuki wbrew zaleceniom mamy zabiera do szkoły magiczne, czerwone krzesło. Blubek nieświadomie wyczarowuje potwora i wtedy się zaczyna… Jest to opowieść o trójce przyjaciół, którzy szukają innego magicznego przedmiotu. W trakcie dalekiej wyprawy muszą m.in. walczyć z potworem o siedmiu wcieleniach. Książka trzyma cały czas w napięciu, ma bardzo żywą akcję. Książka pokazuje, że w życiu mogą spełniać się każde marzenia. Bardzo polecamy tę książkę, ponieważ opisuje ona wiele przygód, które przeżywają bohaterowie. Piękne wydanie, mały format w twardej oprawie z pięknymi zdjęciami z filmu.
„Miłość bez konserwantów”
Główną bohaterką powieści jest Nela Solińska, a właściwie Aniela.
Jest to nastolatka, mieszkająca z mamą, ojczymem oraz swoja malutką przyrodnią siostrą Pysią. Wydaje się, że Nela ma spokojne i poukładane życie. Bardzo lubi swojego ojczyma Artystę, kocha mamę i siostrzyczkę. Jednakże jej głowę nurtują trzy bardzo istotne sprawy: Wielka Nieprawdziwa –niesympatyczna matematyczka, Sophie - mała przyjaciółka głównej bohaterki, która trafia do szpitala z podejrzeniem ciężkiej choroby oraz Kot – Konstanty. Dziewczyna zastanawia się, dlaczego ostatnio ma tak mało czasu dla niej.
Fajna książka, przedstawia problemy współczesnej młodzieży w interesujący sposób. Bardzo nam się podobała. Polecamy!

A potem były życzenia, prezenty i rozmowy przy świątecznym stole.

W Nowym 2013 Roku życzymy wszystkim klubowiczom dużo zdrowia, radości i wielu ciekawych przeżyć z czytanych książek.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: