Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Jodłowej

Otfrieda Preussler: „Malutka czarownica”

02-07-2012

26 czerwca odbyło się ostatnie, przed wakacjami, spotkanie DKK dla dzieci i młodzieży. Na tym spotkaniu omawialiśmy książki, których nie zdążyliśmy przeczytać w ciągu roku szkolnego: „Antonówka” Marka Janczyka, „13 Poprzeczna” Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, „Sejf z milionem w środku czyli bestseller III b” Małgorzaty Kondej oraz „Malutka Czarownica” Otfried Preussler.
 

Malutka Czarownica" to pełna perypetii opowieść o przyjaźni, wytrwałości, drodze do doskonałości i wreszcie umiejętności przeciwstawienia się złu. Malutka Czarownica tak potrafi wykorzystać magiczne zaklęcia, aby służyły nie tylko jej, ale wszystkim, którzy znajdują się w potrzebie. Jej moc potrafi zmienić złe intencje innych, a także wymierzyć karę tym, którzy nie mają litości dla słabszych. Malutka Czarownica pragnie zostać jak najprędzej prawdziwą, dorosłą czarownicą, by móc wraz z innymi wiedźmami tańczyć każdego roku w Noc Walpurgii. Najważniejsza z Czarownic docenia jej determinację i daje jej rok na naukę. Po tym czasie Malutka Czarownica ma stawić się na egzamin i udowodnić, że stała się NAPRAWDĘ DOBRĄ CZAROWNICĄ Ta pełna niesamowitych postaci i fantastycznych wydarzeń baśń porusza temat dobra i zła. Uczy umiejętności i odwagi opowiedzenia się po jednej ze stron. Wartka akcja i zaskakujące zakończenie.
 

Sejf z milionem środku czyli bestseller III b” opowiada z humorem, prostotą i mądrością o problemach dzieci, ich marzeniach i planach. To zbiór, którą czyta się z wielką przyjemnością; inspiruje i podsuwa ważne tematy do rozmów z dzieckiem.
Felek jest nowym uczniem klasy III b. Jego największe marzenie to znalezienie prawdziwego przyjaciela. Trudno jednak je zrealizować, bo chłopiec jest chory, dużo czasu spędza w szpitalach i często zmienia szkoły. W tej jest zaledwie od pięciu dni, kiedy słabnie na lekcji i ponownie trafia do szpitala. Dzieci z III b postanawiają przygotować dla nowego kolegi książkę złożoną z opowiedzianych o sobie historii, żeby Felek mógł wszystkich lepiej poznać. Zdradzają, co ostatnio przeżyły, o czym marzą, co je denerwuje lub śmieszy. Z tych historii powstaje bestseller III b Konrad opowiada o tym, jak chomik może zastąpić słonia, Ewa mówi o swojej zwariowanej rodzinie, Ania o śmierci babci, Maciek o tym, że niewielki wzrost pomaga, bo jako wielkolud nie uratowałby ślimaka, Jacek o tremie i jak ją opanować. Felek zaś zdradzi w końcu, czy znalazł przyjaciół.

 

"13. poprzeczna" to mądra opowieść o nastolatkach i skierowana w szczególności do nich. W książce poruszane są codzienne sprawy i problemy, z którymi zmagają się i nie zawsze potrafią sobie z nimi poradzić... To opowieść o trzech dziewczynach - Agacie, Zosi i Klaudii. Każda z nich jest inna. Każda obraca się w innym towarzystwie. A jednak coś ich połączyło... Choć to niemożliwe. Będzie to wspólne marzenie, a później... praca społeczna.
Te trzy tak różniące się od siebie nastolatki połączy Magda - dziewczyna pogrążona w śpiączce ... Dziewczyna tak podobna do każdej z nich, a jednak całkowicie różniąca się od nich.

 

Antonówka” to książka, której główny bohater - Julian, uczeń pierwszej klasy liceum, przeprowadza się z rodzicami na wieś, do domu po dziadkach. Wkrótce okazuje się, że miejsce to kryje prawdziwy skarb, którego odnalezienie zapowiada niebanalną przygodę. W dodatku nowa sąsiadka, Kalina, zmieniła się z dawnej koleżanki z dzieciństwa w młodą kobietę, imponującą urodą i niebanalnym hobby... Czy znajomość z wielbicielką astronomii przerodzi się w coś naprawdę kosmicznego? Młodzieńcza miłość, przyjaźń wystawiona na ciężką próbę, fascynacja sportem i barwne życie szkolne oraz rodzinne - wszystko to wypełnia świat Julka, zaskakującego poczuciem humoru i umiejętnością podejmowania trafnych decyzji. Wzruszające sceny wspomnień przeplatają się z zabawnymi zdarzeniami i błyskotliwymi dialogami, które autor świetnie wpisał w klimat podmiejskiej wsi.

 

Na zakończenie spotkania były prezenty i życzenia wspaniałych, słonecznych wakacji i zapewnienia, że we wrześniu spotykamy się znowu.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: