Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Jaśle

Tajemnica mumii odkryta

31-10-2012

Czy starożytna egipska mumia może ożyć i dokonać kradzieży w muzeum? Tę zagadkę starali się rozwikłać uczestnicy spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

29 października 2012 r. młodzież z klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle dyskutowała o książce Martina Widmarka i Heleny Willis Tajemnica mumii. Młodych czytelników ucieszyła informacja, że szwedzcy autorzy stworzyli całą serię książek, zatytułowaną Biuro detektywistyczne Lassego i Mai, w których nastoletni detektywi rozwiązują zagadki przestępstw, popełnionych przez tajemniczych sprawców. Podczas spotkania uczniowie stworzyli galerię bohaterów książki oraz przypomnieli fabułę, porządkując chronologicznie zdarzenia. Wykazali się również własną inwencją twórczą tworząc alternatywne zakończenie powieści. Jak się okazało, nie każdy zgodził się z zaproponowanym przez autora rozwiązaniem zagadki dotyczącej kradzieży obrazów w muzeum. Uczestnicy spotkania uznali książkę za interesującą i pobudzającą wyobraźnię i zapewnili, że sięgną po inne książki z tej serii. Czytanie kolejnych książek o sympatycznej parze detektywów na pewno dostarczy wielu wrażeń i emocji.
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.
MBP w Jaśle
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: