Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Jaśle

Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

12-06-2012

Lokomotywa pełna gości w jasielskiej MBP

31 maja 2012 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej zainaugurowano XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w którym uczestniczyli uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. W tradycyjnym głośnym odczytaniu „Lokomotywy” Juliana Tuwima rozpoczynającym corocznie OTCD wzięli udział: podkomisarz Łukasz Gliwa z Komendy Powiatowej Policji, Iwona Głogowska – przedstawiciel Straży Miejskiej, Bogdan Ziemba – Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, nauczyciele: Beata Cygnar ze Szkoły Podstawowej nr 1, Monika Owczarska ze Szkoły Podstawowej nr 2, Wiesława Zajdel ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Małgorzata Piekarska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz gość specjalny – Paweł Beręsewicz, autor książek dla dzieci.
Podczas spotkania zaproszeni gości wspólnie przeprowadzili zabawny quiz ze znajomości „Lokomotywy”, który pokazał, jak mali słuchacze doskonale zapamiętali, ile wagonów ciągnął tytułowy pojazd, co znajdowało się w piątym wagonie oraz jakie zwierzęta podróżowały w wagonie siódmym. Równie zagadkowo upłynęła także dalsza część spotkania, którą poprowadził Paweł Beręsewicz. Padły pytania czym zajmował się autor nim zaczął pisać. A w odpowiedzi uczestnicy mogli przejść także super-szybki sprawdzian znajomości z języka angielskiego. Wspólnie eksperymentowano i bawiono się słowem, czytając po polsku i „po grześkowemu”. Rozmawiano także o książkach autora. Maja miała okazję przy kawie i herbacie zapoznać się z historią przesympatycznej rodziny Ciumków, Kamil usłyszeć o losach pewnej szkolnej miłości w powieści „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, a Bibiana porozmawiać o sensacyjnych przygodach zaklętych w „Tajemnicy człowieka z blizną”. Po zakończenie spotkania wszyscy mieli możliwość zakupu książek autora, a każda chętna osoba otrzymał pamiątkowy autograf.
Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie DKK WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: