Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Jaśle

Dorota Suwalska: "Ratunku, marzenia!"

31-05-2012

Czy marzenia są po, aby je spełniać? A może to rodzaj snu na jawie dla poprawy nastroju? – zastanawiała się młodzież z klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, dyskutując o książce Doroty Suwalskiej Ratunku, marzenia! na spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Uczestnicy spotkania, które odbyło się 24 maja 2012 roku, korzystając z drzewka decyzyjnego rozpatrywali zalety i wady zamieszkania na wsi, z dala od cywilizacji, aby zadecydować, jaki rodzaj życia daje największą satysfakcję. Do tych rozważań skłoniły ich perypetie rodziny Słowińskich – bohaterów książki Danuty Suwalskiej, których poglądy na miejsce zamieszkania nie były zgodne i na dodatek ulegały zmianie pod wpływem wydarzeń i emocji. Jak zauważył jeden z uczestników spotkania: Nie ważne jest gdzie się mieszka. Wszędzie są plusy i minusy. Ważne jest z kim i jak się z tym czujesz. Poza tym, dla każdego marzenia są czymś innym, z czego młodzież zdała sobie sprawę, próbując znaleźć skojarzenia do tego słowa. Spotkanie zakończyło się wymyślaniem haseł reklamowych omawianej książki, z których najlepiej trafia w sedno: Mając marzenia,  masz cel do spełnienia.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: