Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Jaśle

Paweł Beręsewicz: "A niech to czykolada!"

19-12-2012

 Świat z magicznego cylindra – spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle

Co jest rzeczywistością, a co iluzją? Czy istnieje wiele światów, które mogą być ze sobą połączone? Czy do jednego z nich wiedzie droga przez magiczny cylinder?
To niektóre z pytań, nad którymi zastanawiała sięmłodzież z klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki przy MBP w Jaśle 17 grudnia 2012 r. Tematem spotkania była pełna magii powieść Pawła Beręsewicza A niech to czykolada!
Autor znany jest młodym czytelnikom z cyklu o rodzinie Ciumków, kryminału dla nastolatków Tajemnica człowieka z blizną, a także z historii dla najmłodszych Czy wojna jest dla dziewczyn? Książka A niech to czykolada! Otrzymała nagrodę w II konkursie Literackim im. Astrid Lindgren zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała polska Czyta Dzieciom”.
Zdania na temat książki były podzielone. „A niech to czykolada! zaczęła mi się bardzo podobać od połowy – stwierdziła Martyna Hendzel – gdy pojawił się pan Bombalini. Na początku nic nie rozumiałam.” Podobne odczucia miała Karolina Frodyma, której książka spodobała się dopiero od momentu, „kiedy pan Bombalini odkrył, że magiczny kapelusz jest naprawdę magiczny”. Jakub uznał książkę za „fajną, ciekawą i pełną fascynujących przygód”, ale dla niektórych była „nudna i pozbawiona akcji”. Uczestnicy spotkania dyskutowali o korzyściach i kłopotach jakie przynosiło mieszkańcom Zylirii Zjawienie – święto podczas którego pojawiała się Rzecz. Ich zainteresowanie wzbudził także magiczny kapelusz i posługujący się nim pan Bombalini, który dzięki prawdziwym sztuczkom magicznym stał się sławny na całym świecie. Czy jednak sława oparta na nieznanych mocach nie kryje w sobie niebezpieczeństw? Maestro Bombalini przekonał się o tym na własnej skórze, kiedy dając przedstawienie dla Elżbiety II nie odnalazł w cylindrze jej zegarka tylko imitację z blachy, która po chwili się rozpadła. Cylinder przyniósł Bombaliniemu światową sławę iluzjonisty, ale też stał się przyczyną jego klęski. Na zakończenie uczestnicy podzieleni na czteroosobowe grupy wykonali reklamujące książkę plakaty – kolaże, wykorzystując przeznaczone na makulaturę czasopisma i gazety.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: