Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Jarosławiu

Spotkanie z Hanną Cygler

23-01-2013

W ramach realizacji projektu Instytutu Książki „Tu Czytamy”- Dyskusyjne Kluby Książki w dniu 6.12.2012, DKK i wielbiciele twórczości Hanny Cygler spotkali się z autorką osobiście w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu.

Spotkanie autorskie z pisarką poprzedziła październikowa dyskusja jarosławskiego DKK o wcześniej przeczytanej, jednej z trzynastu w dorobku Hanny Cygler książce „Odmiana przez przypadki”
Nasze jarosławskie spotkanie rozpoczęło się serdecznym powitaniem autorki przez dyrektor naszej biblioteki. Pisarka od początku nawiązała świetny kontakt z czytelnikami. Była zauroczona naszym miastem, które miała możliwość zwiedzić z zaprzyjaźnionym z biblioteką przewodnikiem. Uśmiechając się do słuchaczy mówiła o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisarstwem, szczegółowo przedstawiła nam siebie i swoje życie prywatne, ciekawie opowiadała o swoich książkach i o zaangażowaniu się w promowanie młodych piszących kobiet m.in. poprzez Festiwal Literatury Kobiecej "Pióro i Pazur" który odbywa się w Siedlcach, jest adresowany nie tylko do pisarek ale też do czytelniczek - „ma pomagać czytelniczkom i czytelnikom:) w szukaniu literackich pereł, pokazywać, że etykieta "literatura kobieca" nie oznacza "mniej ambitna czy gorsza". Wszyscy z przyjemnością jej słuchali. Urzekła czytelników swoim fantastycznym poczuciem humoru, a ci, którzy czuli niedosyt mogli w dalszej części spotkania zadawać pytania, na które autorka chętnie odpowiadała.
Spotkanie zakończyły autografy, a bukiet kwiatów i piękny album o Jarosławiu były podziękowaniem za miłe chwile z nami spędzone.


DKK Jarosław
Alina Hamkało
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: