Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Jarosławiu

Spotkanie z Hanną Cygler

23-01-2013

W ramach realizacji projektu Instytutu Książki „Tu Czytamy”- Dyskusyjne Kluby Książki w dniu 6.12.2012, DKK i wielbiciele twórczości Hanny Cygler spotkali się z autorką osobiście w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu.

Spotkanie autorskie z pisarką poprzedziła październikowa dyskusja jarosławskiego DKK o wcześniej przeczytanej, jednej z trzynastu w dorobku Hanny Cygler książce „Odmiana przez przypadki”
Nasze jarosławskie spotkanie rozpoczęło się serdecznym powitaniem autorki przez dyrektor naszej biblioteki. Pisarka od początku nawiązała świetny kontakt z czytelnikami. Była zauroczona naszym miastem, które miała możliwość zwiedzić z zaprzyjaźnionym z biblioteką przewodnikiem. Uśmiechając się do słuchaczy mówiła o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisarstwem, szczegółowo przedstawiła nam siebie i swoje życie prywatne, ciekawie opowiadała o swoich książkach i o zaangażowaniu się w promowanie młodych piszących kobiet m.in. poprzez Festiwal Literatury Kobiecej "Pióro i Pazur" który odbywa się w Siedlcach, jest adresowany nie tylko do pisarek ale też do czytelniczek - „ma pomagać czytelniczkom i czytelnikom:) w szukaniu literackich pereł, pokazywać, że etykieta "literatura kobieca" nie oznacza "mniej ambitna czy gorsza". Wszyscy z przyjemnością jej słuchali. Urzekła czytelników swoim fantastycznym poczuciem humoru, a ci, którzy czuli niedosyt mogli w dalszej części spotkania zadawać pytania, na które autorka chętnie odpowiadała.
Spotkanie zakończyły autografy, a bukiet kwiatów i piękny album o Jarosławiu były podziękowaniem za miłe chwile z nami spędzone.


DKK Jarosław
Alina Hamkało
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: